1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “EN SON, 34 HAFTALIK BEBEĞİ GÖMDÜK”
“EN SON, 34 HAFTALIK BEBEĞİ GÖMDÜK”

“EN SON, 34 HAFTALIK BEBEĞİ GÖMDÜK”

“En son, 34 haftalık bebeği gömdük”

A+A-

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran “yasadışı kürtaj” davasında iddia makamının ikinci tanığı C.Ö., dün mahkemede şahadet verdi ve savunmanın sorularını yanıtladı

Elmas TOKAY

Ada Hospital’de bazı hamileliklerin yasa dışı olarak sonlandırılmasıyla ilgili olayın Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülen “yasadışı kürtaj” davasında, iddia makamının ikinci tanığı C.Ö., dün mahkemede şahadet verdi ve savunmanın sorularını yanıtladı. C.Ö., A.D. isimli kişiyle birlikte en son 25 Ocak 2016 tarihinde 34 haftalık bebeği bir bebeği gömdüklerini açıkladı.

Fatma Şenol’un başkanlığında Yargıç Murat Soytaç ve Yargıç Seren Bensen’den oluşan Girne Ağır Ceza

Mahkemesi Heyeti’nin baktığı “yasadığı kürtaj” davasını, İddia Makamı Başsavcılık adına Kıdemli Savcı Erdinç

Akyener yürütürken, sanık Mehmet Ali Tunçbilek’i Avukat Serhan Çınar, sanık Verda Tunçbilek’i Avukat Mustafa Şener, sanıklar Ayşegül İşbilen ile Taner Okburan’ı Avukat Emre Kadri, sanık Fahri Karagözlü’yü Avukat Güneş Menteş ve sanık Rasiha Serdaroğlu’nu Avukat Tahir Seroydaş ve Avukat Ömer Başay temsil ediyor.

C.Ö., “Gömme işini iki kez yaptım”

Başsavcılık adına davayı yürüten Kıdemli Savcı Erdinç Akyener’in davayla ilgili ikinci tanığı Ada Hospital’de hasta danışmanı olarak çalışan C.Ö. oldu. C.Ö. ilk önce şahadet verdi, daha sonra da sanık avukatlar tarafından sorgulandı.

C.Ö. 2013 yılından beri hastanede çalıştığını söyledi. 2013 yılında önce sanık 2 Verda Tunçbilek’in kliniğinde 4 yıl asistanlığını yaptığını kaydeden C.Ö., daha sonra da hastane açıldığında sanık 2’yle buraya geçtiğini söyledi.

C.Ö. şöyle devam etti, “Hastanede büyük gebeliklerle ilgili işlemleri Fahri Karagözlü’ye yönlendiriyorduk. Fahri bey, hastalarının isimleri ve aldığı ücretlerle ilgili bilgiyi bizimle paylaşmıyordu” dedi. A.D. bir dönem hastanede çalışmadığı için Fahri Karagözlü’nün ona güvenmediğini o nedenle de kendisinin de A.D.’nin yanında gittiğini söyleyen C.Ö., bu gömme işleminin öncesi ve sonrasında fotoğraf çekip, “WhatsApp” mesaj programıyla sanık Fahri Karagözlü’ye yolladığını söyledi.

Son gömmeyi ocak ayında yaptık

C.Ö. son gömme işleminin 34 haftalık bir bebek olduğunu söyledi. 34 haftalık bebekle ilgili işlem yapıldıktan sonra, bebeği sanık Ayşegül İşbilen’den siyah çöp poşetinin içerisinde aldığını anlatan C.Ö., daha sonra A.D. ile birlikte Karakum’daki Zeyko Yağ Fabrikası’nın olduğu yere gittiklerini söyledi. C.Ö. bu işlemin son işlem olduğunu ve 25 Ocak 2016 tarihinde yaptıklarını söyledi.

Bu olayın ardından toplantı oldu

34 haftalık bebeğin operasyonunun ardından hastane personeli arasında ciddi bir rahatsızlık olduğunu kaydeden C.Ö., bu rahatsızlık ve dedikodunun ardından hastane yönetimi bir toplantı yapma kararı aldığını söyledi. Hastanede birçok kararı Başhekim sanık Fahri Karagözlü’nün aldığını kaydeden C.Ö. bu toplantıda sanık Ayşegül İşbilen’in başhemşire olduğunu ve not defterinde, personelin konuşmaması gereken hususlar konusunda notlar bulunduğunu ve toplantıda personele bu notları okuduğunu ifade etti.

C.Ö. avukatların sorularını yanıtladı

İddia makamının ikinci tanığı C.Ö. şahadetini tamamladıktan sonra tek tek 6 sanığın avukatlarının sorularını yanıtladı. Mesai saatinin dışına sarkan dünkü celse geç saatlere kadar devam etti.

Dava, bugün kaldığı yerden devam edecek

İkinci tanık C.Ö.’nün sanık avukatlarının soruları yanıtlamasının ardından söz alan Kıdemli Savcı Erdinç Akyener, başka tanığının şu an hazır olmadığını beyan ederek kısa bir tehir talep etti. Heyet Başkanı Fatma Şenol da davayı yeni tanıkları dinlemek üzere bugüne tehir etti.

Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.