1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EROĞLU: "BEN YİNE DOKTOR DERVİŞ’İM. KENDİMİ HEP ÖYLE GÖRDÜM”
EROĞLU: "BEN YİNE DOKTOR DERVİŞ’İM. KENDİMİ HEP ÖYLE GÖRDÜM”

EROĞLU: "BEN YİNE DOKTOR DERVİŞ’İM. KENDİMİ HEP ÖYLE GÖRDÜM”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, politikada zirveye ulaşsa da, kendisini her zaman “ Doktor Derviş ” gördüğünü ifade etti.

A+A-

CUMHURBAŞKANI EROĞLU KARİYERİNİ ANLATTI

“POLİTİKADA ZİRVEYE ULAŞSAM DA, BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI OLSAM  DA  BEN YİNE DOKTOR DERVİŞ’İM.  KENDİMİ HEP ÖYLE GÖRDÜM”

“BAŞARILI OLMANIN SIRRI İNSAN SEVGİSİ VE ÇALIŞMAK”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, politikada zirveye ulaşsa da, kendisini her zaman “ Doktor Derviş ” gördüğünü ifade etti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın birlikte düzenlediği Uluslararası Kariyer Fırsatları Forumu’na onur konuğu ve ana konuşmacı olarak katılarak, kariyerini üniversite öğrencileriyle paylaştı.

HALA DOKTOR DERVİŞ

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  aktif politikada uzun yıllar başbakanlık, parti başkanlığı ve politikanın zirvesi olan  Cumhurbaşkanlığı görevlerinde bulunmasına  rağmen kendisini hala “Doktor Derviş” olarak gördüğünü kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, telefonla arayanlara kendisini “Doktor Derviş” olarak tanıttığını belirterek, “Bugün hala daha “Doktor Derviş”  olarak hareket ediyorum. Makam sizin kişiliğinizi değiştirmez. Makamlar geçicidir, yarın bu makamlardan gidebilirsiniz” dedi.

Konuşmasında öğrencilere öğütlerde bulunan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu,  “Makamlar sizi şımartmasın, insan sevginizi azalmasın, çok çalışın, bu şekilde başarılı olursunuz” dedi.

Politikada başarılı olmasını insan sevgisine ve insan ilişkilerine dayandıran Cumhurbaşkanı Eroğlu, “ Bir makamda iken halktan kopacak duruma gelirseniz, o makamda uzun süre kalamazsınız” dedi.

“ZENGİN AİLE ÇOCUĞU OLARAK DOĞMADIM”

Zengin aile çocuğu olarak doğmadığını, ninesi ve dedesinin yanında büyüdüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Eroğlu, azim ve hırsla eğitimi sırasında önüne gelen fırsatları iyi değerlendirerek, tıp eğitimine girdiğini anlattı.

Tıp eğitimini tamamladıktan sonra adaya genç bir doktor olarak döndüğünde  kendisini Kıbrıs olaylarının içinde bulduğunu anlatan Eroğlu, “ Doktorluk yaparken, insan sevgisinin ne kadar önemli olduğunu fark ettim” dedi.

“MİLLETVEKİLLİĞİ”

Çok partili döneme geçilen 1976 yılında UBP’ye katıldığını kaydeden Eroğlu, ilk genel seçimlerde Gazimağusa bölgesinde en fazla oyu alarak milletvekili seçildiğini kaydetti.

“Henüz hazır değilim” diyerek, kabul etmek istemese de, Gazimağusa’da en fazla oyu aldığı için Milli Eğitim Bakanlığı’na getirildiğini kaydeden Eroğlu,  bir süre sonra bu görevden ayrılarak  UBP Gazimağusa İlçe Başkanı olduğunu anlattı. Eroğlu; “Bu da hayatımda büyük dönüm noktası oldu” dedi.

“Doktorluğu, para kazanmak için seçmemiş olmam halkın bana sevgisini artıran bir olaydı” diyen Eroğlu, 7 yıl süren ilçe başkanlığının ardından kendisini parti başkanlığında bulduğunu söyledi.

“SİYASETTE HALA AKTİF OLMAMIN NEDENİ SAMİMİYET”

40 yıldır aktif siyasette olduğunu vurgulayan Eroğlu, “ Halkla olan diyalogumdan ve karşılıklı samimiyetten diye düşünüyorum” dedi.

Yerli ürünlerin tanıtılması için Kıbrıs Türk Sanayi Odası’nın  büyük çaba gösterdiğini belirten Eroğlu, iç piyasanın darlığı,  üretimin tüketimden fazla olmasının  yerli üreticiyi etkilediğini, hükümet ve ilgili bakanlıklarla  diyalog içerisinde  bazı sorunların çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Eroğlu’na günün anısına gümüş tabak takdim edildi.

 

Kaynak: TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.