1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EROĞLU: “KADINLARIMIZ KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİ”
EROĞLU: “KADINLARIMIZ KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİ”

EROĞLU: “KADINLARIMIZ KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİ”

EROĞLU: “KADINLARIMIZ KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİ”

A+A-

MERAL EROĞLU: “KADINLARIMIZ SAVAŞ YILLARINDA EŞLERİNİN YANINDAYDI.. KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİLER”

DİLEK ÖZGÜRGÜN: “UBP’Lİ KADINLARIN DAYANIŞMASI, ÜLKEMİZİN, GELECEĞİMİZİN VE ÇOCUKLARIMIZIN TEMİNATIDIR”

 Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu, Kıbrıs Türk kadınının vefakar, cefakar ve de üretken olduğunu vurguladı.

Meral Eroğlu, UBP Kadın Kolları’nın, 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Lefkoşa Merit Otel’de düzenlediği çay partisine katılarak, bir konuşma yaptı.
 
Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, etkinlikte ilk sözü alan Anamuhalefet UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’ün eşi Dilek Özgürgün, tüm dünyanın emekçi kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

UBP’li kadınların, vatanına, devletine ve milletine bağlı olduğuna dikkat çeken Özgürgün, “UBP’li kadınların dayanışması, ülkemizin, geleceğimizin ve çocuklarımızın teminatıdır”  dedi.

Özgürgün, KKTC’nin geleceği ve aydınlık yarınlar için Cumhurbaşkanı Eroğlu’nu yine cumhurbaşkanı olarak seçeceklerini vurguladı.

EROĞLU: “KADINLARIMIZ KKTC’Yİ YOKTAN VAR ETTİ”

Meral Eroğlu, yıllarca beraber çalıştığı UBP’li kadınların hem kendisine, hem de Cumhurbaşkanı Eroğlu’na destek olduklarını söyledi.

KKTC kadınlarının her zaman vefakar, cefakar, çalışkan, üretken ve eşinin yanında, birilikte çalıştığını belirten Meral Eroğlu, “1955’lerden itibaren savaş yıllarında eşlerinin yanında oldular. Göç yollarında çocuklarıyla dağlardan geçerek kuzeye geldiler ve KKTC’yi yoktan var ettiler” dedi.

Daha sonra da Türkiye’den göç edenlerle birlikte bütün kadınların KKTC’yi vatan yapmak için birlikte çalıştıklarına vurgu yapan Eroğlu şöyle devam etti:

“Kadınlarımız belki istenilen yerlerde yeteri kadar olamamıştır ama bütün ülkeleri baz alırsak Anavatan Türkiye’yi örnek alırsak, KKTC’de gerek Cumhurbaşkanlığı’nda gerekse de diğer bir  çok kurumda kadın sayısı çoktur. Görüşme masasında 5 kadınımız var. Memurlarımız, öğretmenlerimiz fazla. Sadece ve sadece meclisteki kadın sayımız azdır. Ben KKTC’de cinsiyet ayrımcılığına inanmayanlardanım. Biz kadın erkek her zaman el ele gönül gönüle beraber olmadık mı. Kadınımıza, erkeklerimizin değer verdiğine de inananlardanım.”

“SORUNLARI SADECE KADINLAR ÇÖZEMEZ”

İstisnaların kaideyi bozamayacağını belirten Eroğlu, şiddet gören ve istismara uğrayan kadınların da olduğuna dikkat çekti.

“Ama bu sorunları sadece kadınlar uğraşarak çözemez. Erkeklerle beraber olup, yasalar onlarla birlikte çalışılıp hazırlanırsa memlekette hiçbir kadın görmeyecektir” diyen Meral Eroğlu, erkek ve kadınların bir başına bir şeyi çözemeyeceklerini söyledi.

Bunun yanında çocuk istismarında da kadın ve erkeklerin birlikte çalışarak gerekli yasaların hazırlanacağını söyleyen Eroğlu, “eğer kadınlarımız şiddet görürse bunu kapalı kapılar ardından tutmasın. Bugün kadınımızın yüzde 90’ı üretip para kazanıyor. Erkeklerin bu tavırlarına mecbur değildirler. Eğer böyle bir şey olursa da sineye çekmeyin” dedi.

Meral Eroğlu cumhurbaşkanlığı seçimine de değinerek, şunları söyledi:
“Biz başkaları gibi, üçüncü ülkelerden icazet almayız. Almadık, almayacağız da. Biz Anavatanımızla çıktığımız bu yolun sonunda gülen taraf biz olacağız. Ama oturmayla değil, bu iş çalışmakla olur. Kadınlar arasında hiçbir zaman ayırımcılık gözetmedim etmeyeceğim. Hiç kimseyi ötekileştirmedik. Hepiniz benim dostum ve kardeşimsiniz. Bugünkü birlik ve beraberliğimiz ülkenin her tarafına yayılırsa, 19 Nisan akşamını kutlayan biz olacağız.”

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.