1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EROĞLU SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI
EROĞLU SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI

EROĞLU SAĞDUYU ÇAĞRISI YAPTI

Cumhurbaşkanı Eroğlu, UBP’deki genel sekreterlik seçimine yönelik sağduyu çağrısı yaptı:

A+A-

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ulusal Birlik Partisi’ndeki (UBP) gelişmelere kayıtsız kalmasının söz konusu olmadığını belirterek, kurultayın geride kaldığını, artık partide birlik beraberliğin sağlanması gerektiğini, bu noktada en büyük görevin parti yönetiminde, parti yetkili organlarında görev alanlara düştüğünü vurguladı.

Eroğlu, bugün yapılacak UBP Genel Sekreterlik seçimine işaret ederek, “İçtenlikle, Parti Meclisi’nin Genel Sekreterlik seçiminin yapılacağı toplantısının sıkıntıların artmasına değil, ortadan kalkmasına vesile olmasını, herkesin iyi düşünerek, parti ve ülke çıkarlarını ön planda tutarak tavır belirlemesini dilerim” dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Ulusal Birlik Partisi’ndeki (UBP) gelişmelerle ilgili olarak dün akşam yazılı bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun, “Ulusal Birlik Partisi’ndeki gelişmelerle ilgili olarak kamuoyundan, UBP tabanından ve medyadan gelen talepler üzerine”, konu ile ilgili yaptığı açıklaması şöyle:

“Daha önce de ifade ettiğim gibi benim, içinden çıktığım ve gerek ülke demokrasisi gerekse halka hizmet için büyük önem taşıdığına inandığım Ulusal Birlik Partisi’ndeki gelişmelere kayıtsız kalmam söz konusu değildir.

Kanımca, kurultay artık geride kalmıştır. Artık partide birlik beraberliğin sağlanması lazımdır. Bu noktada en büyük görev parti yönetiminde, parti yetkili organlarında görev alanlara düşmektedir. Ben, UBP Tüzüğü’ne göre parti lideri, eski bir Genel Başkan, bir ağabey olarak herkese sağduyu çağrısı yapıyorum. İçtenlikle, Parti Meclisi’nin Genel Sekreterlik seçiminin yapılacağı toplantısının sıkıntıların artmasına değil ortadan kalkmasına vesile olmasını, herkesin iyi düşünerek, parti ve ülke çıkarlarını ön planda tutarak tavır belirlemesini dilerim.

Bu arada sadece Ulusa Birlik Partisi’nin değil diğer köklü partilerimizin de birlik beraberlik içinde olmalarına, ülke için yararlı projeler ve hizmetler üretmelerine büyük önem verdiğimin altını yeniden çizmek istiyorum.”

 

Kaynak: Kıbrıs

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.