1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EROĞLU'NDAN SÖZ; “HÜKÜMETLE GÖRÜŞECEĞİM...”
EROĞLU'NDAN SÖZ; “HÜKÜMETLE GÖRÜŞECEĞİM...”

EROĞLU'NDAN SÖZ; “HÜKÜMETLE GÖRÜŞECEĞİM...”

Destek 2012'den beri yavaş yavaş azaltıldı...

A+A-

 

DERNEK YETKİLİLERİ CUMHURBAŞKANI EROĞLU’NDAN DESTEK İSTEDİ

SOS Çocuk Köyü Derneği yetkilileri, derneğin mali olarak kendi ayakları üzerinde durabilmesi için devlet katkısının artırılması talebiyle Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’ndan destek istedi.

SOS Federasyonu’nun 2012’den itibaren kademeli olarak azalttığı maddi katkıyı 2016’dan sonra tamamen keseceğini anımsatan yetkililer, derneğin faaliyetlerini sürdürebilmesi için devlet ve hükümet yetkilileri ile sivil toplum örgütlerinin temsilcilerini ziyaret ettiklerini belirtti.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Dr. Hacer Çerkez başkanlığındaki SOS Çocuk Köyü Derneği yetkililerini kabul etti.

Dernek yetkilileri Eroğlu’nu kurumdaki son gelişmeler hakkında bilgilendirdi.

“HÜKÜMETLE GÖRÜŞECEĞİM...”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, hükümetle ve Başbakan’la bu konu hakkında görüşeceğini kaydederek, konuyla ilgili bir rapor hazırlanması halinde bunun Başbakan’a verilebileceğini ifade etti.

Bakanlıkların şu sıralarda bütçelerini hazırlama aşamasında bulunduğuna da dikkat çeken Eroğlu, SOS için bütçeye ödenek konulması hakkında da yardımcı olabileceğini söyledi.

“DEVLET KATKISININ ARTIRILMASI GEREKİYOR...”

Kabulde konuşan SOS Ulusal Direktörü Pelin Maneoğlu, federasyon tarafından kuruma yapılan mali desteğin tamamen kesilmesinden sonra nasıl bir program uygulanabileceği, SOS’in kendi ayaklarının üzerinde durabilmesi için neler yapılabileceği konularında çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Maneoğlu, SOS’in ihtiyaçlar konusunda gerekli analizleri yaptıklarını, başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olmak üzere ilgili bakanlıkları bu konuda bilgilendirdiklerini söyledi.

Pelin Maneoğlu, “2016’dan sonra oluşacak mali açığın bir kısmının bağış ve fon geliştirme sistemleriyle telafi edilmesi için çalışacağız ancak bu süreçte bize verilen devlet katkısının da artırılması gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu’na kurumla ilgili bilgi veren ve burada 109 çocuğun ve gencin aile temelli bakım aldığını ifade eden Maneoğlu, “Amacımız çocukların ailede kalması, eğer kalamazlarsa bu çocuklara aile temelli bakım vermektir ” diye konuştu.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.