1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. EYLEM YAPACAKLAR!
EYLEM YAPACAKLAR!

EYLEM YAPACAKLAR!

Bir dizi eylem yapacaklar...

A+A-

BAZI SENDİKALAR YARIN GAZİMAĞUSA’DA 2 SAATLİĞİNE EYLEME GİDECEK

EYLEM KAPSAMINDA ANIT ÇEMBERİNDE MİTİNG YAPILACAK

KTOEÖS VE KTÖS YARIN GAZİMAĞUSA’DAKİ OKULLARDA GREVE GİDECEK

AYNI EYLEM AYNI SAATLERDE 18 MART’TA GİRNE’DE, 25 MART’TA İSE LEFKOŞA’DA YAPILACAK

 Bazı sendikalar “hükümetin çalışanlar ve sendikalara yönelik politikalarını eleştirmek” amacıyla, yarın başlayacak bir dizi eylem gerçekleştiriyor.

Kamu-Sen, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, Tıp-İş, Türk-Sen, Dev-İş, Güç-Sen, Hazine-Sen, Çağ-Sen, DAÜ-Sen ve DAÜ-BİR-SEN’in birlikte gerçekleştireceği eylemlerin ilki yarın Gazimağusa’da yapılacak.

Gazimağusa’daki iş yerleri ve okullarda yapılacak eylemler 10.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Gazimağusa Belediyesi önünde toplanacak olan eylemciler, Anıt Çemberi’ne yürüyecek ve orada miting düzenleyecek.

Sendikalar aynı eylemi aynı saatlerde 18 Mart’ta Girne’de, 25 Mart’ta ise Lefkoşa’daki işyerlerinde yapacak.

KTOEÖS VE KTÖS YARIN GAZİMAĞUSA’DAKİ OKULLARDA GREVE GİDECEK

Bu arada Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel, bugün yaptığı açıklamada, yarın Gazimağusa TMK, Gazimağusa Meslek Lisesi, Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Gazimağusa Ticaret Lisesi, Çanakkale Ortaokulu ve Canbulat Özgürlük Ortaokulu’nda yarın 10.00-12.00 saatleri arasında grev ve eylem yapılacağını duyurdu.

Gökçebel, 18 Mart Çarşamba günü Anafartalar Lisesi, 19 Mayıs TMK, Oğuz Veli Ortaokulu ve  Girne Pratik Sanat Okulu’nda; 25 Mart Çarşamba günü ise Türk Maarif Koleji, Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu, Atleks Sanverler Ortaokulu, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Atatürk Meslek Lisesi, Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi, Lefkoşa Türk Lisesi, 20 Temmuz Fen Lisesi, Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Demokrasi Ortaokulu, Bayraktar TMK, Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve Bayraktar Ortaokulu’nda greve gidileceğini belirtti.

Tahir Gökçebel, sendikalar tarafından “Göç Yasası” olarak nitelendirilen düzenlemeler sonrasında istihdam edilen tüm öğretmenlerin yarın ve daha sonra gerçekleştirilecek 2 eylemde 08.00-13.00 saatleri arasında grev yapacağını kaydetti.

ELCİL

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil de konuyla ilgili açıklamasında, yarın 10.00-12.00 saatleri arasında Mağusa’da, 18 Mart’ta saat 10.00-12.00 arası Girne’de ve 25 Mart’ta da saat 10.00-12.00 arası Lefkoşa’da grevde olacaklarını belirtti.

Elcil, yarınki grevin Alasya İlkokulu, Canbulat İlkokulu, Gazi İlkokulu, Karakol İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu, Şehit Hüseyin Akil İlkokulu, Şehit Mustafa Kurtuluş İlkokulu, Şehit Osman Ahmet İlkokulu, Şehit Zeki Salih İlkokulu, Gazimağusa Maarif Anaokulu ve Alasya Vakıf Anaokulu’nu kapsayacağını kaydetti.

Şener Elcil, “Mağusa ve İskele ilçelerinde, Mağusa merkezi okullar dışında görev yapan 2011 sonrası göreve başlayan öğretmenlerimiz de yarın saat 8.00-12.40 arası grevde olacaklar ve Mağusa’da Anıt Çemberi’nde gerçekleşecek ortak mitinge katılacaklar” dedi.

KAMU-SEN

Kamu-Sen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş da kıonuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

"Muhalefetteyken başka, hükümet olduklarında bambaşka olan sözde emek savunucularının, sermaye yanlısı tutumlarına 'DUR' demek için yarın, Gazimağusadaki tüm iş yerlerinde saat 10.00- 12.00 arası grev ve eylemdeyiz.

Göç Yasası'na, özelleştirmeye , HP'nin kaldırılmasına, Toplu iş sözleşmesi hakkının yok edilmesine, mesai saatleriyle  oynanmasına, özel sektördeki kölelik düzenine, sendikaların etkisizleştirilmesine, yolsuzluklara, yoksulluklara ,çeteleşme ve mafyalaşmalara, dayatma paketlere, vergi hırsızlarına af çıkartılmasına, emek sömürüsüne karşıyız ve bunun içinde mücadelemiz aralıksız sürecektir."

GÜÇ-SEN

Bu arada Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) adına açıklama yapan Erol Emin, sendikanın yarın yapılacak greve tüm gücüyle katılacağını belirtti.

Emin, “Göç Yasası’na, sömürüye, yoksulluğa, yeni paketlere karşı Güç-Sen de her zaman olduğu gibi yarın da destek verecek” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.