1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. FİNAL HEYECANLI GEÇTİ
FİNAL HEYECANLI GEÇTİ

FİNAL HEYECANLI GEÇTİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Telsim işbirliğinde 2’ncisi düzenlenen Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması finalle sona erdi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı ve Telsim işbirliğinde 2’ncisi düzenlenen Telsim Freezone Liselerarası Müzik Yarışması finalle sona erdi.

Telsim’den verilen bilgiye göre yarışmanın finali Lefkoşa Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı.

13 okulun 14 grupla katıldığı yarışmada gazeteci-yazar, müzisyen Kürşat Başar, söz yazarı ve prodüktör Zeynep Talu, piyanist, besteci Burçin Büke ile sanatçı Ayşen jüri olarak görev yaptı.

GÜZELYURT KURTULUŞ LİSESİ ORKESTRASI İSTANBUL YOLCUSU

Yarışmada Güzelyurt Kurtuluş Lisesi orkestrası, “En iyi orkestra” seçildi. Orkestra yarışmanın ödülü olan piyanoyu kazandı. Orkestra ayrıca 26 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşecek Vodafone Freezone 17’nci Liselerarası Müzik Yarışması’nın finalinde KKTC’yi temsil edecek.

Önümüzdeki günlerde, yarışmacı grupların katılımıyla bir de basın toplantısı düzenlenecek.

Kazanan kişilere ödülleri, yarışmacılara sertifikaları, okullara ise plaketleri verilecek.

DERECEYE GİRENLER

Açıklamaya göre dereceye girenlerin isimleri şöyle;

“EN İYİ KIZ SOLİST

1. Kız Solist
İsim:  Doğay Dalyan         Okul: Levent Koleji Grup 2           
           Gamze Gül
            İmge Saner 

2. Kız Solist
İsim:  Toya Mehmet Okul:The English School of Kyrenia

3. Kız Solist
İsim:  Seren Coşaner Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ ERKEK SOLİST

1. Erkek Solist
İsim:  Mazlum Keleşoğlu  Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

2. Erkek Solist
İsim: Emre Özarabacı      Okul: Türk Maarif Koleji

3. Erkek Solist
İsim: Dinçer Şoföroğlu Okul: Girne Amerikan Koleji

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI

1. Enstrüman
İsim:  Berk Yağlı              Okul: Gazimağusa Türk Maarif Koleji

2. Enstrüman
İsim: Yaşar Kızıltan  Okul:  20 Temmuz Fen Lisesi

3. Enstrüman
İsim: Begüm Tekakpınar Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI

Okul: Bülent Ecevit Anadolu Lisesi

EN İYİ İCRA PERFORMANSI

Okul: Levent Koleji (Grup 2)

EN İYİ ORKESTRA

1. Orkestra : Güzelyurt Kurtuluş Lisesi
2. Orkestra : Dr Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi
3. Orkestra : Türk Maarif Koleji."

TAK

 

Bu haber toplam 806 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.