1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “GARDİYANLARIN HUZURLU ...”
“GARDİYANLARIN HUZURLU ...”

“GARDİYANLARIN HUZURLU ...”

Geri kalmış ülkelerdeki cezaevleriyle denk, günümüzün suç profiline uymayan 32 yıllık bir binada...

A+A-

 

GARDİYANLAR BİRLİĞİ VE KTAMS GÜN NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

ŞEN: “GERİ KALMIŞ ÜLKELERDEKİ CEZAEVLERİYLE DENK, GÜNÜMÜZÜN SUÇ PROFİLİNE UYMAYAN BİR BİNADA, MİADINI DOLDURMUŞ  “CEZAEVİ YASASI” İLE ÇALIŞMAYA MAHKUMUZ”

BENGİHAN: “GARDİYANLARIN HUZURLU VE GÜVENLİ BİR ORTAMDA GÖREV YAPMASI İÇİN TÜM DİNAMİKLERİMİZİ KULLANACAĞIZ”

Kıbrıs Türk Gardiyanlar Birliği Başkanı Hüseyin Şen, hükümetlerin sorunlara kesin çözüm üretmek yerine günü kurtarma politikaları yürüttüğünü savunarak, “Geri kalmış ülkelerdeki cezaevleriyle denk, günümüzün suç profiline uymayan 32 yıllık bir binada, miadını doldurmuş  “Cezaevi Yasası” ile çalışmaya mahkumuz. Ne yazık ki mücadelelerimize rağmen kamuoyuna sıkıntılarımızı tam olarak anlatamadık” dedi.

Gardiyanlar Birliği Başkanı Şen, 8 Ekim Gardiyanlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, hükümet edenleri eleştirerek, var olan sıkıntıların görmezden gelindiğini savundu.

Şen, sorunları çözmek, görevlerini çağdaş koşullarda yerine getirmek için yıllardır mücadele verdiklerini belirterek, mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

KTAMS

Öte yandan Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) gün nedeniyle yayınladığı mesajda Merkezi Cezaevi binasının hem mahkumlar hem de çalışanlar için yetersiz olduğunu savunarak, gelmiş geçmiş tüm hükümetlerin yeni ve çağdaş bina yapılacağının sözünü verdiğini ancak bunun için hiçbir somut adım atılmadığını öne sürdü.

KTAMS Genel Sekreteri Genel Sekreteri Güven Bengihan, mesajında, “Zor koşullar altında büyük özveri ve sabırla görev yapan gardiyanlarımızın 8 Ekim Dünya Gardiyanlar Gününü kutlarız. Gardiyanlarımızın huzurlu ve güvenli bir ortamda görev yapmalarını sağlamak adına tüm dinamiklerimizi kullanacağız” dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.