1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. GAÜ “1. ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK, YAPAY ZEKA VE UYGULAMALARI” SEMPOZYUMU
GAÜ “1. ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK, YAPAY ZEKA VE UYGULAMALARI” SEMPOZYUMU

GAÜ “1. ULUSLARARASI MÜHENDİSLİK, YAPAY ZEKA VE UYGULAMALARI” SEMPOZYUMU

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenecek olan “1. Uluslararası Mühendislik, Yapay Zeka ve Uygulamaları” sempozyumu yarın başlayacak.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenecek olan “1. Uluslararası Mühendislik, Yapay Zeka ve Uygulamaları” sempozyumu yarın başlayacak.

GAÜ’den yapılan açıklamaya göre, üç gün sürecek sempozyuma 100’den fazla bilimsel bildiri ile 300’ün üzerinde uluslararası bilim insanı katılacak.

Sempozyum GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Millenium Binası Senato Kongre salonunda saat 10:00’da gerçekleşecek açılış töreni ile başlayacak.

Sempozyum Başkanı ve GAÜ Rektör Yardımcısı Doç. Dr. Zafer Ağdelen, her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilmesinin hedefledikleri, yapay zeka uygulamaları sempozyumunun dünyada bir ilki gerçekleştireceğine söyledi.

Sunulacak olan makalelerin bilim kurulun seçiminin ardından GAÜ bünyesinde oluşturulacak bir dergi ile yayınlanacağı ve konuyla ilgili dünya çapındaki yayın kuruluşlarına gönderileceğini vurgulayan Ağdelen, sempozyumun 3 ana başlıktan oluştuğunu belirtti.

Etkinlikte üç ana başlık altında şu alanlarda bildiriler sunulacak:

“Yapay Zeka konu başlığında; Sinir Ağları, Yapay Zeka ve Evrimsel Algoritmalar, Gelişen Teknolojiler, Akıllı Üstlenici, Beyin Modelleri/Bilişsel Bilimler, Uzman Sistemler, Karar Destek Sistemleri, Bilgisayar Destekli Öğretim, Bulanık Mantık ve Makine Öğrenimi, Sezgisel Araştırma Yöntemleri, Akıllı Veritabanları.

Mühendislik konu başlığında; Elektro-mekanik Sistemler, Güç Mühendisliği, Yakıt hücreleri, Yenilenebilir ve Alternatif Enerji Sistemleri, Güç Elektroniği ve Sürücüler, Binalar için Enerji Sistemleri, Güç Sistemleri, Sinyal İşleme, Elektronik, Ölçme Sistemleri, Dijital Filtre Tasarımı ve yapıları, Antenler ve Propagasyon, Ses/Konusma İşleme; Dalgacık İsleme, Bilgisayar Ağları, Veritabanlari Alanındaki gelişmeler, Yazılım Mühendisliği, Deniz Dalga Mekaniği ve Hidrodinamik, Deniz Yapılarının Tasarım ve Yapımı, Deprem Mühendisliği, İnşaat Mühendisliğinde Bilgisayar Uygulamaları, Yapı Malzemeleri, Jeoteknik ve Zemin Mekaniği, Öngerilmeli Beton Yapıların
Tasarımı ve Yapımı, Proje Yönetimi, Sistem Analizi.

Uygulamalar konu başlığında ise, Sinyal İşleme, Bilgisayar Görüşü, Robotik, Örüntü Tanıma, Parmak İzi Tanıma, Finans ve Pazarlama, Eğitim, Gelişen Uygulamalar, Askeri, Mikrodalga Uygulamaları, Sinir Ağları Uygulamaları, Yüz Tanıma, Sağlık Uygulamaları.”

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.