1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. HALK HER BİREYİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANINI GÖRECEK
HALK HER BİREYİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANINI GÖRECEK

HALK HER BİREYİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANINI GÖRECEK

HALK HER BİREYİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANINI GÖRECEK

A+A-

SİBER: “NİSAN 2015’TE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM YAŞANACAK, HALK DAHA DİNAMİK, AKTİF, TEMİZ, ŞEFFAF, HESAP VERİLEBİLİR VE HER BİREYİ KUCAKLAYAN BİR CUMHURBAŞKANINI GÖRECEK”

Cumhuriyetçi Türk Partisi – Birleşik Güçler (CTP-BG) Cumhurbaşkanı adayı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Nisan 2015’te büyük bir değişimin yaşanacağını, halkın daha dinamik, aktif, temiz, şeffaf, hesap verilebilir ve her bireyi kucaklayan bir cumhurbaşkanını göreceğini söyledi.

CTP-BG’den yapılan açıklamaya göre Siber, dün Haspolat köyünü ziyaret ederek adaylığı hakkında bilgi verdi.

Siber’e ziyareti esnasında CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Birikim Özgür, Lefkoşa Belediyesi CTP-BG meclis üyesi ve Haspolat Ocak Örgütü Sekreteri Osman Yücelen eşlik etti.

Ziyarette yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıslı Türkler için iki temel görevi olduğunu söyleyen Siber, bunlardan birinin 50 yıldır çözülemeyen Kıbrıs sorununu müzakere etmek, diğeri de cumhurbaşkanı olarak kendi kamusal alanında etkili olmak ve toplum yararına işler yapmak olduğunu ifade etti.

Bu iki görevi uyum içinde yürütebilmenin  başarı olacağını kaydeden Siber, Kıbrıs Türk halkının da bunu istediğini, sadece görüşmeci değil, tüm halkı kucaklayabilen birisini istediğini belirtti. Siber, bunun temelimde ise halk için güzel işler başarmanın heyecanını duymak ve çözüme odaklanmak yattığını da kaydetti.

“GELECEĞİMİZİ KAZANMALIYIZ”

Cumhurbaşkanı adayı olmasındaki sebepleri sıralayan Sibel Siber,  kararlı, halk ve toplum için heyecan duyan, toplumun şu andaki yaşam kalitesini daha yükseğe çıkarmayı hedefleyen bir aday olduğunu söyledi.
Saygın ve halkının güvenini kazanmış bir cumhurbaşkanının uluslararası alanda daha etkili olacağını anlatan Siber, halkı tarafından saygı duyulan siyasetçilerin dünya tarafından izlendiğini belirtti.

Siber, “Kurumsal yapımızla var olan ama izolasyon ve ambargolarla yaşayan ve bunun getirdiği türlü ekonomik sıkıntıları yaşayan bir halkız. Biz buna layık değiliz. Biz uluslararası toplum ve hukukun bir parçası olmalıyız. Özgüvenimizi yüksek tutmalıyız. Yeter ki iyi organize olalım ve değişimleri başlatalım. Bu şekilde geleceğimizi kazanacağız” dedi.

Kıbrıs Türk halkının artık değişim istediğini vurgulayan  Sibel Siber, halkın bu isteği sandığa yansıtması halinde büyük bir değişimin başlayacağını ifade etti. Kıbrıs sorununun çözümüyle her bir bireyin yaşam kalitesinin de yükseleceğini kaydeden Siber, uluslararası lobicilik faaliyetlerinin çok önemli olduğunu kaydetti. Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in görüşme masasını terk ettiğini dile getiren Siber, uluslararası toplumdan ve Birleşmiş Milletlerden tekrar masaya dönmesi konusunda baskı görmediğini belirtti. Siber, bunun temelinde yatan bir nedenin de Rum tarafında yürütülen etkin lobi çalışmalarının olduğunu belirtti. 

Siber, “Haklı olmanız size hakkınızı verecekler anlamına gelmez.  Anlatabildiğiniz ölçüde anlaşılırsınız” dedi.

TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.