1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. HAVA KONTROLÖRLERİ GREV YAPACAK
HAVA KONTROLÖRLERİ GREV YAPACAK

HAVA KONTROLÖRLERİ GREV YAPACAK

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTSK), Ercan Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin tüm birimlerinde, uyarı grevi yapacağını duyurdu.

A+A-

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası (HTSK), cumartesi günü Ercan Hava Trafik Kontrol Merkezi’nin tüm birimlerinde, sabah saat 09:00’dan akşam 19:00’a kadar uyarı grevi yapacağını duyurdu.

HTKS Başkanı Cem Kapısız, yaptığı açıklamada, ülkede eğitim, sağlık, ulaşım gibi devletin sosyal yükümlülükleri olan sektörlerde sistemin çökmüş durumda olduğunu savunarak, “Bir devletin en temel görevleri arasında yer alan hava ulaşımında ‘nasıl olsa Ercan özelleşti’ diyerekten, havacılığı bir kenara terk edip görmezden gelinmemeli, bu sebeple yöneten anlayışın ne kadar gaflet içerisinde bulunduklarını anlamaları sağlanmalıdır” dedi.

Halkın artık yeni kurultay süreçlerine ve politik hırslara dayanacak gücü olmadığını ifade eden Kapısız, “geçmiş hükümet döneminde toplum olarak yaşanan karanlık çağı” tekrardan tecrübe etmeye niyetleri olmadığını belirtti.

Büyük umutlarla halk tarafından göreve getirilen CTP-BG – DP-UG hükümetinin cesur ve radikal adımlar atarak birçok sektörde reform niteliğinde uygulamalara gitmesinin zorunlu olduğunu vurgulayan Kapısız, göreve gelmeden önce "sendikalara işbirliği içerisinde olacağız" diyen yetkililerin bugün ulaşılamaz durumda olduklarını söyledi.

Kapısız, basın yoluyla çağrı yapmalarına rağmen önemsenmemelerini, “bu işbirliğinin bir parçası olsa gerek” diye düşündüklerini belirtti. Kapısız, “Sendikaları bu şekilde küçük düşürmek ve itibarsızlaştırmak yeni bir siyasi oyun değildir. Toplumun ve çalışanların sesi olmak hükümetlerce yapılan yanlışları eleştirmek, kamuoyunun bilgisine getirmek sendikaların görevidir. Bu görevi büyük bir onurla yürütüyoruz, yürütmeye de devam edeceğiz” dedi.

"Basına yansıyanlar rahatsızlık veriyorsa" yetkililerin aynaya bakıp tekrardan düşünmesi gerektiğini belirten Kapısız, Maliye Bakanlığı yetkililerinin maalesef net bir tavır ortaya koymadığını, yerine getirmeleri gereken görevi defalarca söz vermelerine rağmen başaramadıklarını söyledi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.