1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “HAYATIMLA OYNUYORSUNUZ” ... TAVURİ'NİN ŞANSI...
“HAYATIMLA OYNUYORSUNUZ” ... TAVURİ'NİN ŞANSI...

“HAYATIMLA OYNUYORSUNUZ” ... TAVURİ'NİN ŞANSI...

Türkiye’de film teklifleri aldığını ve çekimleri olduğunu iddia eden Tavuri lakaplı ünlü dolandırıcı Mustafa Serttaş;

A+A-

Türkiye’de film teklifleri aldığını ve çekimleri olduğunu iddia eden Tavuri lakaplı ünlü dolandırıcı Mustafa Serttaş cezaevine gönderilince isyan etti

İşlediği suçlardan dolayı yargılanmak üzere teminatla serbest bırakılan ancak 2012 yılında kaçak bir şekilde Güney Kıbrıs’a giden ve orada da rahat durmayıp hapse mahkûm edilen Tavuri lakaplı ünlü dolandırıcı Mustafa Serttaş ayağının tozu ile geldiği Kuzey Kıbrıs’ta cezaevine konuldu. Ledra Palace Sınır Kapısı’ndan 5 Haziran tarihinde kaçak bir şekilde geldikten sonra polise teslim olan zanlı bir gün tutukluluğun ardından dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi kararı ile tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilen zanlı, Televizyon yıldızı olacağını ifade ederek, “geleceğimle oynuyorsunuz” dedi.

KAÇAK GİDİP KAÇAK GELDİ
Teminata bağlanmak üzere dün duruşmaya çıkarılan zanlının 30 Nisan 2012 tarihinde Güney Kıbrıs’a kaçak yollardan geçerek “1. Dereceden askeri yasak bölgeyi ihlal” ettiği belirtildi. Polis, Zanlı Mustafa Serttaş’ın, 5 Haziran tarihinde Lokmacı Kara Giriş Kapısı’ndan görevli muhaceret memuruna seyahat belgelerini ibraz etmeden KKTC’ye geçtiğini belirterek yine aynı suçu işlediğini ve zanlının 10 Haziran’da Mağusa Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim olduğunu ifade etti. Polis olayın akabinde zanlının Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne celp edildiğini zanlı Serttaş’ın 30 Nisan 2012’de işlemiş olduğu “Başkasının kimliğine bürünme”, “Sahtekârlıkla paratemin etmeye çalışma” ve “Mahkemeye riayetsizlik” suçlarının da bulunduğunu belirterek, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını ve mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

SABIKASI KARARDA ETKİLİ OLDU
Mahkeme zanlı Serttaş’ın tutuklu yargılanmasına ve bu amaçla bir ay süre ile cezaevine gönderilmesine karar verdi. Tutuklu yargı kararında zanlı Mustafa Serttaş’ın daha önceden işlemiş olduğu suçlardan yargılanırken Güney Kıbrıs’a kaçması, davalarında hazır bulunmaması ve benzer suçlar işlemiş olması etkili oldu.

TÜRKİYE BENİ BEKLİYOR
Karara itiraz eden zanlı, davalarının görüşülmesi ve biran önce bitmesi için polise teslim olduğunu, tedavi olması gerektiğini ve Güney Kıbrıs’ta 5 ay hastanede yattığını öne sürdü. Zanlı, “35 yıl hapis yattım yetmedi mi? Benim tutuklu yargılanmamı isteyen savcılık ölmemi de istiyor. Benim Türkiye’de çekimlerim var. Katılacağım televizyon programları var. Benim hayatımla oynuyorsunuz” dedi.

Star Kıbrıs

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.