1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. HAZRETİ İSA'YI ÖLDÜRDÜKLERİ GEREKÇESİYLE DAVA
HAZRETİ İSA'YI ÖLDÜRDÜKLERİ GEREKÇESİYLE DAVA

HAZRETİ İSA'YI ÖLDÜRDÜKLERİ GEREKÇESİYLE DAVA

Kenya'da bir avukat Hazreti İsa'yı öldürdükleri gerekçesiyle İsrail aleyhine dava açtı.

A+A-

KENYA'DA BİR AVUKAT HAZRETİ İSA'YI ÖLDÜRDÜKLERİ GEREKÇESİYLE İSRAİL ALEYHİNE DAVA AÇTI

DAVADA, HAZRETİ İSA'NIN ÖLÜMÜNDEN, ROMA HÜKÜMDARI TİBERİUS, YAHUDİYE EYALETİNİN VALİSİ PİLATE, YAHUDİ KRAL HEROD, İTALYA VE İSRAİL DEVLETLERİ SORUMLU TUTULUYOR

Kenya'da bir avukat Hazreti İsa'yı öldürdükleri gerekçesiyle İsrail aleyhine dava açtı.

Kenya basınında yer alan haberlere göre, avukat Dola Indidis, Hazreti İsa'nın çarmıha gerilmesinin hukuk dışı olduğunu belirterek sorumluların cezalandırılması için Lahey'deki Uluslararası Adalet Divanı'na başvurdu.

Hazreti İsa'nın yargılanma ve çarmıha gerilmesinin hukuk dışı olduğunu ve İsrail'in arasında yer aldığı ülkelerin sorumlu tutulabileceğini savunan Indidis'in bir dönem Kenya'da Yargıtay sözcülüğü yaptığı belirtildi.

Davanın gerekli olduğunu savunan Avukat Indidis, Hazreti İsa'nın dostu olarak açtığı davayı kazanma şansının yüksek olduğunu ileri sürerek, ölmeden önce sonucunu görmek istediğini ifade etti.

İTALYA VE İSRAİL DE SUÇLANIYOR

Hazreti İsa'nın ölümünden, Roma hükümdarı Tiberius, Roma İmparatorluğu'nun Yahudiye eyaletinin valisi Pontius Pilate, Yahudi Kral Herod ve bir takım Yahudi büyüklerinin yanı sıra İtalya ve İsrail devletlerinin de suçlandığı davada, kanıt olarak da Kitab-ı Mukaddes'teki metinler gösterildi.

İade-i itibar amacıyla açıldığı öne sürülen dava için daha önce Nairobi Yüksek Mahkemesi'ne başvurulmuş, mahkeme davayı reddetmişti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.