1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “HER SİYASİ PARTİ YARIN ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALI”
“HER SİYASİ PARTİ YARIN ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALI”

“HER SİYASİ PARTİ YARIN ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALI”

“HER SİYASİ PARTİ YARIN ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALI”

A+A-

EROĞLU: “HER SİYASİ PARTİ YARIN ERKEN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLIKLI OLMALI”

“TALEPLER KARŞISINDA ADAYLIĞIMI DEĞERLENDİRME ŞART OLDU.. CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI İÇİN NİHAİ DEĞERLENDİRME KASIM AYINDA”

“RUM LİDER ANASTASİADİS, DÜZGÜN BİR GEREKÇESİ OLMAMASINDAN DOLAYI, EN SONUNDA YİNE MASAYA DÖNECEK”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, memnuniyetsizlik arttıkça yeniden bir erken seçimin gündeme gelebileceğini belirterek, her siyasi partinin yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklı olmasının gerekli olduğunu söyledi.

Eroğlu, gelen talepler karşısında, Cumhurbaşkanı adaylığını değerlendirmesinin şart olduğunu kaydetti ve nihai değerlendirmeyi Kasım ayında yapacağını belirtti.

Ulusal Birlik Partisi İskele İlçe Örgütü Başkanı, Milletvekili Nazım Çavuşoğlu başkanlığındaki UBP İskele Örgütü ve birimlerinin temsilcilerinden oluşan bir heyet Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret ederek 2015 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması yönünde destek belirtti.

EROĞLU: “ADAYLIKLA İLGİLİ NİHAİ DEĞERLENDİRME KASIM’DA”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, heyeti kabulde yaptığı konuşmada, ziyaret için UBP İskele İlçe Örgütü temsilcilerine teşekkür ederek, bu düşüncelere gereken hassasiyeti göstereceğini söyledi.

Eroğlu, Kıbrıs müzakerelerinin kritik bir aşamadan geçtiği dönemde olunduğuna işaret ederek, bu tür talepler karşısında adaylığını değerlendirmesinin şart olduğunu, Cumhurbaşkanı adaylığı için nihai değerlendirmeyi Kasım ayında yapacağını belirtti.

“ANASTASİADİS ENİNDE SONUNDA MASAYA DÖNECEK”

Müzakerelerin kesintiye uğramasına rağmen arada mekik diplomasisi şeklinde bazı temaslar yapıldığını da hatırlatan Eroğlu, Ekim ayının yoğun geçeceğinin belli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Rum lider Anastasiadis’in düzgün bir gerekçesi olmamasından dolayı en sonunda yine masaya döneceğini belirtti.

Anastasiadis’in önemli bir safhada masadan kaçtığını kaydeden Eroğlu, üçüncü safhanın başlaması halinde yoğun ve sıkışık bir trafiğin gündemde olacağını ifade etti.

“GÜVENE TEŞEKKÜR”

Yıllardan beri bir amaç uğruna UBP’lilerle birlikte koştuğunu, ömrünün çoğunun iktidarda geçmesinde UBP’lilerin desteğinin bulunduğunu söyleyen Eroğlu, Kıbrıs davasında mücadele ederken, davaya değer veren kesimlerin görüşlerinin önemine vurgu yaptı.

Siyasi bir liderin halkın desteğine ihtiyaç duyduğunu ve bu destek olmadan görevini yapamayacağını anlatan Eroğlu, kendisine duyulan güvenden dolayı teşekkür etti.

“ARTIK ERKEN SEÇİMİN NE ZAMAN YAPILACAĞI KONUŞULMAYA BAŞLANDI”

Cumhurbaşkanı Eroğlu, artık erken seçimlerin ne zaman yapılacağının konuşulmaya başlandığına işaret ederek, hükümet edenlerin kendi başarılarından, halkın büyük bir kısmının ise beklentilerinin gerçekleşmemesinden bahsettiğini ifade etti.

Memnuniyetsizliğin arttıkça yeniden bir erken seçimin gündeme gelebileceğini kaydeden Eroğlu, her siyasi partinin yarın seçim olacakmış gibi hazırlıklı olmasının gerekli olduğunu da belirtti.

ÇAVUŞOĞLU: “EROĞLU’NU YENİDEN BU GÖREVDE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Nazım Çavuşoğlu da konuşmasında, İskele’de yaptıkları genişletilmiş kurul toplantısında çıkan sonuç doğrultusunda, uzun yıllar halkı kucaklayan, güven duyulan, tecrübeli, halkın bir lider gözüyle gördüğü ve kendini güvende hissettiği bir Cumhurbaşkanı adayı olarak Eroğlu’nu yeniden bu görevde görmek istediklerini açıkladı.

Çavuşoğlu, “devletin zafiyete uğramaması için ve halkın lider olarak gördüğü başka bir aday bulunmaması nedeniyle”  bu görevi Eroğlu’nun bir kez daha yapmasının doğru olacağını söyledi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.