1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. HİÇBİR OLAYLA BAĞLANTIM YOK
HİÇBİR OLAYLA BAĞLANTIM YOK

HİÇBİR OLAYLA BAĞLANTIM YOK

Hiçbir olayla bağlantım yok

A+A-

Elmas TOKAY 
Lefkoşa-Güzelyurt anayolunda, 24 Temmuz 2014 tarihinde, Kıbns Türk Kooperatif Bankası'na ait 3 milyon TL'nin çalınması olayına kanşmakla suçlanan Bilay Çetereisi'yle ilgili davada, sona yaklaşıllyor.

İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Aliye Özçınar, iki tanık daha dinletti ve mahkemeye başka tanık çağırmayacağını, davasını kapattığım beyan etti. Ardından Mahkeme Başkanı Ömer Güran, sanık Bilay Çetereisi'ne haklarını hatırlattı ve söz hakkını savunmaya verdi. 


İddia makamının son iki tanığı şahadet verdi iddia makamı dün, davanın ispatıyla ilgili son iki tanığım mahkemeye çağırdı. Ilk tanık, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürü Ali Adaher oldu. Adaher, 24 Temmuz 2014 tarihinde soruşturma kapsamında yaptığı çalışmayla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

Daha sonra ise son tanık Müfettiş Muavini Feyyaz İneci, yeminli şahadet verdi. İneci, davayla ilgili olarak Ramazan Alliş ve Mahmut Fırat ile ilgili eşyalan teslim alarak, incelenmesi yapılması üzerine Kriminal Laboratuara gönderdiğini belirterek, söz konusu kişilerle ilgili DNA rapörlarını mahkemeye ibraz etti. 

Çetereisi yeminli şahadet verdi Savcı Aliye Özçınar, dün davayı kapattığını beyan etmesinin ardından sözü savunmaya veren Ağır Ceza Heyeti, ilk olarak sanığa haklanrını hatırlattı. Heyet Başkanı Ömer Güran, sanık Çetereisi'ne haklarını hatırlattıktan sonra, sanığın beyanını, yerinden mi, yoksa yeminli şahadet şeklinde mi vereceği konusunda izahat istedi.

Sanık avukatı Menteş Aziz de, müvekkili olan sanığı tanık kürsüsüne yeminli şahadet vermeye çağırdı. Sanık Çetereisi, hiçbir şekilde soygun suçuna karışmadığını, yardım da etmediğini iddia etti. 

Hiçbir tutuklama emri ve arama emri olmadan, polislerin sabaha karşı eve geldiğini ve kendisine "tutuklusun" diyerek evi darmadağın ettiğini anlatan Çetereisi, Kalkanlı'daki orman yangırnyla da ilgisi olmadığını öne sürdü. Olayın yaşandığı gün evde olduğunu ve hatta babasının bir arkadaşının da eve gelerek ona kahve yaptığım kaydeden Çetereisi, soygun meselesiyle ilgili verdiğis "o `gönüllü' olmadığını iddia ederek, o kadar bir korktum ki, önüme ne gelirse imza atacağımı söyledim. Hiçbir  ifadeyi ben görmedim içeriğini okumadım" dedi. 

Kıbrıs

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.