1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “HÜKÜMETE ZAMAN VERİN,HEDEFLERE ADIM ADIM ULAŞILACAK”
“HÜKÜMETE ZAMAN VERİN,HEDEFLERE ADIM ADIM ULAŞILACAK”

“HÜKÜMETE ZAMAN VERİN,HEDEFLERE ADIM ADIM ULAŞILACAK”

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, tüm delegeleri bugünkü kurultayda oy vermeye ve bu akşam kurultayın tamamlayarak salondan başları dik çıkmaya çağırdı.

A+A-

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP/UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, tüm delegeleri bugünkü kurultayda oy vermeye ve bu akşam kurultayın tamamlayarak salondan başları dik çıkmaya çağırdı.

Denktaş, vatandaşlardan, hükümete zaman tanımalarını da isteyerek, hedeflere adım adım ulaşacaklarını, her şeyin hemen değişemeyeceğini ifade etti ve sabrın sonunun selamet olduğunu vurguladı.

DP/UG Genel Başkanı Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, kurultayda delegelere seslendi. Denktaş, kurultayın KKTC’nin kendi ayakları üzerinde durabileceği yeni bir başlangıç olacağını ifade etti.

Denktaş, bugün tüzüğe göre toplam 2292 delegenin salt çoğunluğunun oy kullanması gerektiğini, kurultayın erken bitmesi adına kısa konuşma yapacağını kaydetti.

Uzun süredir televizyon programlarına kurultay yüzünden çıkmadığını, partisine zarar vermemek için sessizliği tercih ettiğini ifade eden Denktaş, siyasete yeniden itibar kazandırmak, ekonomiyi ayağa kaldırmak, kamu reformunu gerçekleştirmek adımlarının zaman istediğini, ancak kısa zamanda kamu reformunun omurgası Kamu Görevlileri Yasası’nı görüşmeye başladıklarını anlattı.

Yasanın geçtiği anda gençlerin önünün açılacağını, memurun vatandaşa hizmetkar olacağını ifade eden Denktaş, bunun yanında ekonomik önlemler almaya çalıştıklarını, genç yatırımcıların, üretimin önünü açmak için çalıştıklarını vurguladı.

Türkiye’de yaşanan karmaşıklıktan dolayı dövizin yükseldiğini, bunun da vatandaşı zora soktuğunu, dövize müdahale edemeyeceklerini ancak önlemler alabileceklerini ifade eden Denktaş, bu konuda çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Gençlere yönelik kırsal arsalar ve konutlar konusunda Türkiye ile çalıştıklarını, TOKİ ile görüşmeler yaptıklarını belirten Denktaş, Kıbrıs görüşmeleri konusunda ise ortak metin açıklaması sıkıntısının yaşandığını işaret etti.

Denktaş, ortak metin konusunda Rum tarafının utanmasının olmadığını, sürekli istediğini ancak Türk tarafından da bir gün “yeter artık” sesinin çıkacağını belirterek, hükümet ile Cumhurbaşkanlığı arasında köprü olduklarını ancak kimsenin kendilerinden bu adadan vazgeçmelerini istememesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye’nin Kıbrıs için iki halk için büyük fırsat olduğunu vurgulayan Denktaş, Rumların Kıbrıslı Türklere ne kadar saygı gösterirse o kadar saygı göreceğini kaydetti ve Rumları işbirliğine, birlikte çalışmaya çağırdı.

Denktaş, Türkiye’den bu yıl 20 Temmuz’da adaya suyun akacağını, Rum tarafının bu suya daha muhtaç olduğunu, KKTC’nin bu “can suyu barış suyunu” birlikte eşit iki halk olarak kullanmak istediğini ancak Rumların istemediğini belirterek, Rumların; adanın Güneyinde başka Kuzeyinde başka bir yaşam kurulduğunu görmesini istedi.

Hükümette yapabilecekleri her şeyi yapmaya çalıştıklarını, ancak zamana gerek olduğunu tüm hedeflerin adım adım uygulamaya geçeceğini, bu yüzden kendilerine zaman verilmesi gerektiğini ifade eden Denktaş, vatandaşlardan ve partililerden hükümete zaman vermesini ve sabretmesini istedi.

Sabrın sonunun selamet olduğunu vurgulayan Denktaş, bu akşam saat 20.00’ye kadar oy verme işleminin süreceğini, tüm delegelerin oylarını kullanmasını, bu salondan bu gece kurultayı tamamlamak ve başları dik olarak bitirmek istediklerini kaydetti.

Denktaş, kimseye arkasını dönmediğini ve değişmediğini ifade ederek, kızgınlık ve kırgınlığı olanın kendisini affetmesini, televizyonlardan izleyenlerin de kurultaya giderek oy vermesini istedi. Denktaş, 2292 delege ile ülke genelinde örgütlenmekten gurur duyduklarını kaydetti ve kurultayın başarılı geçmesini temenni etti.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.