1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. HÜKÜMETİN AYIBI!
HÜKÜMETİN AYIBI!

HÜKÜMETİN AYIBI!

KKTC hükümeti ayıplandı!

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler-Demokrat Parti Ulusal Güçler hükümetinin birçok alanda olduğu gibi öğrencilerin bursları konusunda da adalet ve eşitlikten uzak bir politika izlediğini savundu.

Özyiğit, yaptığı yazılı açıklamada, CTP-DP Hükümeti’nin öğrencilerin burs paralarını düzenli ödememesinin hükümetin ayıbı olduğunu ifade etti.
Türkiye’de okuyan üniversite öğrencilerinin burslarının düzenli yatırılmadığını, bu nedenle öğrencilerin haklı olarak isyan ettiklerini belirten Özyiğit, “Vergi affı adı altında belirli kesimlere milyonlarca TL’lik bağış yapan hükümetin, sıra öğrencilerin burs paralarına gelince ‘ketum’ davranmasının kabul edilemez olduğunu” ifade etti.

Özyiğit, açıklamasında “İlgili ve yetkili kişilerin topu sürekli birbirlerine atmaları ne öğrencilerin geciken ödemelerden dolayı yaşadıkları mağduriyeti giderir, ne de hükümeti sorumluluktan kurtarır. Bu durum ancak hükümetin acizliğini gösterir” ifadelerini kullandı.

“ÜÇÜNCÜ ÜLKELERDEKİ ÖĞRENCİLERİ DE KAPSAMALI”

Özyiğit, hükümetin burs tüzüğü ile ilgili çalışma yaptığı yönünde açıklamalar olduğunu da belirterek, ortaya çıkacak yeni düzenlemenin üçüncü ülkelerde öğrenim gören öğrencileri de kapsaması gerektiğini savundu.

Özyiğit, hazırlanacak olan yeni tüzüğün, hem eşitlik ve adalet ilkelerini daha kapsamlı bir şekilde gözetecek, hem de yaz aylarını da kapsayacak şekilde ödemelerin düzenli yapılmasını sağlayacak içerikte olması gerektiğini kaydetti.

TAK

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.