1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “HUZURUN BOZULDUĞUNU SÖYLEYEN KİŞİLER, BOZULAN HUZURUN ÖZNESİDİR”
“HUZURUN BOZULDUĞUNU SÖYLEYEN KİŞİLER, BOZULAN HUZURUN ÖZNESİDİR”

“HUZURUN BOZULDUĞUNU SÖYLEYEN KİŞİLER, BOZULAN HUZURUN ÖZNESİDİR”

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Türk Ajansı Kıbrıs’ta (TAK) huzurun bozulduğunu söyleyen kişilerin, bozulan huzurun "öznesi" konumunda olduğunu söyledi.

A+A-

DARBAZ: “HUZURUN BOZULDUĞUNU SÖYLEYEN KİŞİLER, BOZULAN HUZURUN ÖZNESİDİR”

“BİZ ÇÖZÜM BEKLERKEN  KAMU-İŞ 8-9 KİŞİYLE EYLEM YAPTI”

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Türk Ajansı Kıbrıs’ta (TAK) huzurun bozulduğunu söyleyen kişilerin, bozulan huzurun "öznesi" konumunda olduğunu söyledi.

Basın-Sen Başkanı Kemal Darbaz  yaptığı yazılı açıklamada, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’nın girişimleriyle dün Yönetim Kurulu üyelerinin toplantıya çağrıldığına işaret ederek, Basın-Sen’in sabırsızlıkla toplantının gerçekleşmesi ve sorunların çözümünü beklerken, sürekli “sahte uzlaşı çağrısı” yapan  Kamu-İş Başkanı’nın 8-9 kişiyle bu girişime “eylemle” karşılık vermesini yadırgadıklarını  ifade etti.

“KAMU-İŞ BAŞKANI YİNE GAF YAPTI.KURUM  MÜDÜRÜ YASAL OLARAK YÖNETİM  KURULUNU TOPLAYAMAZ”

Bunca yıllık sendikal yaşamlarında böyle bir gerekçeyle eylem yapıldığına ilk kez tanık olduklarını dile getiren Darbaz, eylemde Kamu-İş Başkanı’nın yaptığı açıklamanın yine gerçek dışı olduğunu; Kurum Müdürünün, Yönetim Kurulunu toplama girişiminde bulunulduğunu söylemesiyle bir kez daha gaf yaptığını;  Kurum müdürünün böyle bir girişimde bulunmasının yasal olarak mümkün olamayacağını bilmesi gerektiğini belirtti.

“KAMU-İŞ BAŞKANI ÇÖZÜM YERİNE SORUN YARATIYOR”

Kamu-İş Başkanı’nın yaptığı açıklamalarla bir kez daha bilgi ve donanımını ortaya koyduğunu ve bu “haksız oyunun” bir parçası olduğunu yineleyen Darbaz, Kamu-İş Başkanı’nı  sorun yaratmaya değil çözmeye davet etti.

“YÖNETİM KURULU BİR AN ÖNCE TOPLANMALI”

Basın-Sen olarak, 4 ay sonrasında ilk denemesinde toplanamayan Yönetim Kurulu’nun bir an önce toplanmasını ve biriken sorunlara köklü çözümler getirmesini istediklerine dikkat çeken Darbaz, TAK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı’nı, vakit kaybetmeden yönetim kurulunu tekrar toplantıya çağırmaya  davet etti.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.