1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMLA ÇELİŞKİ GÖSTERİYOR”
“İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMLA ÇELİŞKİ GÖSTERİYOR”

“İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMLA ÇELİŞKİ GÖSTERİYOR”

Serdar Denktaş, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın adaya yapacağı ziyaretle ilgili, “Kara gözümüze, kara kaşımıza gelmiyorlar.

A+A-

Demokrat Parti - Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın adaya yapacağı ziyaretle ilgili, “Kara gözümüze, kara kaşımıza gelmiyorlar. ‘Güven Artırıcı Önlemler’ adı altında yapılan bu ziyaret, içinde bulunduğumuz durumla çelişki gösteriyor” dedi.

DP-UG Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Denktaş, 1984-1988 öğretim yıllarında Erzurum Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu öğretmen ve akademisyenlerden oluşan heyeti kabul etti.

DP-UG’den yapılan açıklamaya göre, her yıl Türkiye’nin belirli bölgelerinde buluşarak gerçekleştirdikleri toplantılarını bu yıl KKTC’de gerçekleştiren heyet, ziyaretleri çerçevesinde Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş’ı da ziyaret etti.

AYAN: “VARLIK MÜCADELESİNE KATKI”

Heyet adına konuşma yapan Prof. Dr. Hüseyin Ayan, her yıl gerçekleştirdikleri toplantıları bu yıl KKTC’de gerçekleştirdiklerini söyledi. Ayan, “Kıbrıs’ın varlık mücadelesine katkıda bulunmak, anlaşma masasında elinizi güçlü kılmak adına buradayız” dedi.

DENKTAŞ: “KARAR GÖRÜŞMELERE DİNAMİT”

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş da görüşmelere değindiği konuşmasında, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararının süren görüşmelere dinamit gibi atıldığına vurgu yaptı.

Denktaş şöyle konuştu:

“İşin doğrusu, biz masada AB ile konuşuyoruz. Rum tarafı temsili olarak orada ve ısrarla AB normları üzerinde duruyoruz. Bu durumda iki kesimli, iki toplumlu çözüm modeli mümkün olmayacak.”

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in ziyaretine de değinen Denktaş, “Kara gözümüze, kara kaşımıza gelmiyorlar. ‘Güven Artırıcı Önlemler’ adı altında yapılan bu ziyaret, içinde bulunduğumuz durumla çelişki gösteriyor” dedi. Denktaş, Kıbrıslı Türklerin hiçbir platformda varlık göstermeyerek ambargolar altında eziliyor oluşunu eleştirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.