1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İDDİALAR GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR”
“İDDİALAR GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR”

“İDDİALAR GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR”

“İDDİALAR GERÇEKLE BAĞDAŞMIYOR”

A+A-

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Mete Tümerkan, “kurumda keyfi uygulamalar yapıldığı, personelin huzursuz edildiği ve Toplu İş Sözleşmesi’nin uygulanmadığı iddialarının gerçekle bağdaşmadığını” belirtti.

Tümerkan bugün yazılı bir açıklama yaparak, kendisine yönelik eleştirileri yanıtladı, iddialarda bulunanları somut delilleri kamuoyu ile paylaşmaya çağırdı.

Son dönemde kamuoyunu yanıltmaya dönük açıklamalar yapıldığını ve bazı yazıların kaleme alındığını kaydeden Tümerkan, yasal haklarının saklı olduğunu, bu yönde gereğinin yapılacağını ifade etti.

Kurumda herhangi bir programın durdurulmasının söz konusu olmadığını belirten Tümerkan, “Programına çıkması için aranan ancak çıkmayan birinin ‘programım kaldırıldı’ diyerek ortaya çıkması kabul edilemez” ifadesini kullandı.

“BRT yönetiminden kaynaklanmayan nedenlerden dolayı geçen yıl geç imzalanan Toplu İş Sözleşmesi’nin maddelerinin uygulandığını, kurumda keyfi uygulamalar yapılmadığını” ifade eden Tümerkan, ortaya atılan iddialarla ilgili kapsamlı bilgi ve belgelere dayalı bir açıklamayı önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağını kaydetti.

Kurum bütçesinin önceki yıllara göre tasarruflu bir kullanıldığını da belirten Tümerkan, “BRT’deki değişim, gelişim ve demokratikleşme gün ışığında, herkesin görüp değerlendirebileceği bir şekilde devam etmektedir ve edecektir” dedi.

BRT Yönetim Kurulu’nda yasal mevzuata bağlı demokratik işleyişin dışında herhangi bir uygulama yapılmadığını da belirten Tümerkan, “Halkın malı olan ve halkın vergileriyle ayakta duran bir kamu kurumunun başındaki kişi olarak kurum müdürünün sivil toplum örgütlerine ziyaretlerde bulunması ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi vererek görüş alması da kimseyi rahatsız etmemelidir” diye ekledi.

TAK

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.