1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. İDRİS: "GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ USULSÜZLÜKLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK"
İDRİS: "GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ USULSÜZLÜKLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK"

İDRİS: "GEÇMİŞ DÖNEMDEKİ USULSÜZLÜKLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK"

EĞİTİM BAKANI İDRİS, DAÜ-SEN HEYETİNİ KABUL ETTİ

A+A-

İDRİS: “YASA VE TÜZÜKLER NE EMREDİYORSA O ÇERÇEVEDE HAREKET EDİLECEK”

“OKULLARIN TAMİRİ İHALESİNDEKİ RAKAMLAR KAMUOYUYLA PAYLAŞILACAK”

“BAKANLIĞA AİT ARAZİDEKİ AĞAÇLAR KESİLMEYECEK”

DAÜ-SEN BAŞKANI GÖKÇE: “GEÇMİŞ DÖNEMLERDE EĞİTİM ALANINDA YAŞANAN ŞAİBELERİN ÜZERİNE GİDİN, KAMUOYUYLA PAYLAŞIN”

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris, görevi boyunca yasa ve tüzükler ne emrediyorsa o çerçevede hareket edeceğini söyledi. İdris, geçmiş dönemdeki usulsüzlüklerin üzerine gidileceğini; 60-70 okulun tamiri için çıkılan ihalelerdeki rakamların da hafta başına kadar kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

Bakan İdris, dün ağaçların kesilerek bina yapılacağı gerekçesiyle eylem yapılan Lefkoşa Kükkaymaklı’da Trafik Parkı yanında bakanlığa ait arazideki ağaçların kesilmesinin söz konusu olmadığını da ifade etti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakan Asım İdris, bugün Ulaş Gökçe başkanlığındaki Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası (DAÜ-SEN) heyetini kabul etti.

GÖKÇE: “ŞAİBELERİN ÜZERİNE GİDİN”

Eğitim Bakanlığı’nda saat 10.30’da nezaket ziyareti çerçevesinde gerçekleşen kabulde Gökçe yeni bakana görevinin hayırlı olmasını diledi ve geçmiş dönemlerde eğitim alanında yaşanan şaibelerin üzerine gidilerek bunların kamuoyuyla paylaşılmasını ve yasal girişimlerde bulunulmasını istedi.

Bakanlıkla eğitimin her alanında her zaman işbirliğine hazır oldukları da bildiren Gökçe, erken seçimden sonra da İdris’in aynı görevde kalması temennisinde de bulundu.

İDRİS: “AĞAÇLARA DOKUNULMAYACAK”

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Asım İdris de göreve gelmesinin hemen ardından Eğitim Bakanlığı’na ait, Küçükkaymaklı’da Trafik Parkı yanında bir arazideki ağaçların kesileceği söylentileri nedeniyle bölge sakinlerinin “Ağacımı Kestirmem” eylemlerine giriştiğini anlatarak, böyle bir durumun söz konusu olmayacağını ağaçlara dokunulmayacağını açıkladı.

Görev süresi boyunca yasalar ve tüzükler ne emrediyorsa onlar çerçevesinde hareket edileceğini söyleyen İdris, geçmiş dönemde Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni de etkileyen ve Kıbrıs Türkü’nün varlıklarının elden çıkarılması adına üzücü gelişmeler yaşandığını kaydederek; bakanlığının devam edeceği kısa süreç içerisinde bir duruş ve tavır sergileneceğini vurguladı.

"USULSÜZLÜKLERİN ÜZERİNE GİDİLECEK"

Asım İdris, geçmiş dönemde yapılmış usulsüzlüklerin üzerine gidileceğini, ayrıca 60-70 okul için çıkılan bakım-onarım ihalelerinin rakamlarının hafta başına kadar toparlanıp kamuoyuyla da paylaşılacağını bildirdi.

Yanlış işlerin üzerine gidileceğini söyleyen Bakan İdris, bakanlıkta bulunduğu sürece sendika ve sivil toplum örgütleriyle iletişim yanında dayanışma içinde olunacağını sözlerine ekledi.

 

TAK

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.