1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İKİNCİ İŞE GÖZ YUMULMASI, YASA DIŞILIĞA NEDEN OLUYOR”
“İKİNCİ İŞE GÖZ YUMULMASI, YASA DIŞILIĞA NEDEN OLUYOR”

“İKİNCİ İŞE GÖZ YUMULMASI, YASA DIŞILIĞA NEDEN OLUYOR”

Gardiyanoğlu, kamuda görev yapan hekimlerin ikinci iş yapmalarına göz yumulduğunu, bunun sağlıkta denetimsizliğe ve yasa dışı uygulamalara neden olduğunu savundu.

A+A-

“KAMU HEKİMLERİ ÖZEL HASTANELERDE VE KLİNİKLERDE ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİKÇE SAĞLIKLA İLGİLİ DENETLEMELER VERİMLİ ŞEKİLDE YAPILAMAZ”

“CUMHURBAŞKANI İLE OMBUDSMANI GÖREVLERİNİN GEREĞİNİ YERİNE GETİRME ÇAĞIRIYORUZ”

 Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB) Başkanı Remzi Gardiyanoğlu, kamuda görev yapan hekimlerin ikinci iş yapmalarına göz yumulduğunu, bunun sağlıkta denetimsizliğe ve yasa dışı uygulamalara neden olduğunu savundu.

Kamuda çalışan hekimlerin gayri yasal bir zeminde ikinci iş yaptıklarını söyleyen Gardiyanoğlu, “İddia ediyoruz ki yasalar da, tüzükler de olsa kamu hekimleri özel hastanelerde ve kliniklerde çalışmaya devam ettikçe sağlıkla ilgili denetlemeler verimli şekilde yapılamaz” dedi.

“KANUNLARIN VE DENETLEME MEKANİZMALARININ İŞLEYEMEMESİNİN SEBEBİ...”

KTSÇHB Başkanı Remzi Gardiyanoğlu yaptığı yazılı açıklamada, sağlıkla ilgili kanunların ve denetleme mekanizmalarının işleyememesinin en büyük sebeplerinden birini “kamuda görev yapan hekimlerin özel hastanelerde ya da kliniklerde çalışması” olarak gösterdi.

AKINCI VE DİZDARLI’YA ÇAĞRI

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman) Emine Dizdarlı’yı görevlerinin gereğini yerine getirmeye de çağıran Gardiyanoğlu, “Sizi ülkemize sahip çıkmaya yeniden davet ediyoruz” dedi.

“GÖZ YUMULMAKLA KALINMADI....”

Gardiyanoğlu, siyasi erkin kamuda çalışan hekimlerle ilgili açıklamalarına da atıfta bulunarak, ikinci işe göz yumulmakla kalınmadığını, buna devam edileceğinin alenen duyurulduğunu savundu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.