1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İMZASI TAKLİT EDİLDİ BAŞINA GELMEYEN KALMADI
İMZASI TAKLİT EDİLDİ BAŞINA GELMEYEN KALMADI

İMZASI TAKLİT EDİLDİ BAŞINA GELMEYEN KALMADI

İMZASI TAKLİT EDİLDİ BAŞINA GELMEYEN KALMADI

A+A-

Gülsüm Atılkan, hemen hemen her gün Suat Günsel’in siyah gözlüklü ve siyah ceketli yakın korumaları tarafından,“tatlılıkla evden çık,çıkmazsan başına gelecekleri sen düşün” diye tehdit edildiğini iddia ederken, korumaların bir gün evine zorla girip, eşyalarıyla dışarıya atılmasından korktuğunu belirtti.

tapu.jpg

Yaklaşık 6 sene önce, ayrı yaşadığı eşi tarafından imzası taklit edilerek ortak oldukları gayrimenkulleri Yakın Doğu Bank’a ipotek verilen Gülsüm Atılkan isimli vatandaş, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’in yakın korumalarının evi basarak kendisine “evden tatlılıkla çık, çıkmazsan başına gelecekleri sen düşün” diye tehditler yağdırdığını iddia etti. Gülsüm Atılkan, başından geçenleri anlatarak, can güvenliği olmadığını savundu.  

“Dosya polisten savcılığa gitmedi”

6 yıl önce yurt dışında bulunduğusırada eski eşinin imzasını taklit ettiğini ve ortak oldukları gayrimenkulleri Yakın Doğu Bank’a ipotek gösterdiğini ifade eden Atılkan, durumu borç senetlerini görünce anladığını anlattı. Mahkemeye başvurduğunu belirten Atılkan, 4 yıl süren davayı kazandığını söyledi. Senetlere atılan imzanın, uzmanlar ve polis tarafından kendisine ait olmadığı belirlenenAtılkan, 2 yıl önce 4 yıl süren davanın bittiğini fakat davanın bitmesine rağmen, dosyanın polisten savcılığa gitmediğini öne sürdü.

“Ara emri iptal edildi”

Atılkan, 1998’den beri alın terimizle işleyip kazandığımız ve yaptığımız binamız, sırf ayrı yaşadığım eşimin adına olduğu için banka, bunu bizden habersiz sattı” şeklinde konuştu.

Olaydan haberi olduktan sonra eşinin avukatlarının devreye girmesiyle ‘ara emri’ alındığını söyleyen Atılkan, ‘ara emri’nin1 hafta içindeiptal edilerek mallarınYakın Doğu Bank tarafından satın alındığını iddia etti.

Atılkan, Suat Günsel için, “bu ülkenin hükümeti o, yargıcı o, polisi odur. O ne emrederse o iş olur.” ifadelerini kullandı.

Atılkan konuşmasını şöyle sürdürdü:

“O binadublekstir. 5 yatak odalı villayı kim nasıl başarmışsa koçanda evi, 2 yatak odalı olarak gösterdi. Evi, hastane yapmak isterler. Tapu Dairesi’nin belgesinde eski kayıt, ayrı olduğum Recep Atılkan adına kayıtlıdır. Yeni kayıtsa Near East University Ltd. adına kayıtlıdır. Elektrik Dairesi’ne yalan beyanda bulundular elektriği kestirdiler, ne zaman ki o evde yaşadığımızı kanıtladık, Elektrik Dairesi hemen elektriğimizi bağladı. Bu AnayasaMahkemeai başkanı nerede? Sorsunlar bakalım ey Pervin nedir bu insanların sarf ettiği laflar? Bu dosya kaç yıldır nerededir ?”

“Korumalar beni tehdit ediyor”

Gülsüm Atılkan, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Suat Günsel’in yakın korumalarının evi basarak“evden tatlılıkla çık, çıkmazsan başına gelecekleri sen düşün” diye kendisi ve ailesine tehditler yağdırdığını iddia etti. Hayati tehlikesi olduğunu savunan Atılkan, defalarca polise tehdit edildiğine dair şikâyette bulunduğunu söyledi. Atılkan, korumaların bir gün evine zorla girip eşyalarının dışarıya atılmasından korktuğunu dile getirdi.Atılkan, “Koçan NearEast Bank’ın üstüneymiş, satın almış.Ben evimden çıkmayacağım. Suat Bey’in korumalarına mı düştü benim evi boşaltıp boşaltmayacağım. Şuan kapıyı kırıp içeri girmelerinden korkuyorum. Görevler bu ülkede korumalara mı düştü? Bu evde yaşayan bir insan olmasına rağmen, bu olaylarla ilgili davaları görmüş olan hâkimin bir hafta içinde önce ara emri verip, sonra durdurup, bu evde insan yaşadığını bile bile satış emri vermesinin sebebi nedir?  Bize bunu açıklasınlar” ifadelerini kullandı.

Gülsüm Atılkan, polis yetkililerine de sorular sorarak, “Nasıl olurda, mahkeme 4 senede biter, poliste tahkikat bitmez? Hırsızlar sokakta geziyor. Ortada yolsuzluk var.” diyerek şikâyette bulundu. 

AvukatıAltan Erdağ’ınher hafta polise giderek bu konuyla ilgili detaylı bilgi istediğine değinen Atılkan, polislerin ise tamamdır her şey yolunda gidiyor’diyerek kendilerini oyaladığını savundu.

HaberalKıbrıslı

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.