1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. “İNŞAAT SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILANMA ÇALIŞTAYI”
“İNŞAAT SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILANMA ÇALIŞTAYI”

“İNŞAAT SEKTÖRÜNDE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAPILANMA ÇALIŞTAYI”

DAÜ BTYO, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği tarafından,

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Bilgisayar ve Teknoloji Yüksek Okulu (BTYO), Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği ve Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği tarafından “İnşaat Sektöründe Sürdürülebilir Yapılanma Çalıştayı” düzenleniyor.

Çalıştay, 17 Eylül’de,  DAÜ Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yer alacak. Çalıştayın başlama saati 10.00.

DAÜ’den yapılan açıklamaya göre, Çalıştayla, KKTC’deki inşaat faaliyetlerinin sürdürülebilir olabilmesi için yapılması gerekenlerin tespit edilip gereken düzenlemenin yapılmasının sağlanması  hedefleniyor.

Çalıştay çalışmalarını Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ve DAÜ BTYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa İlkan yürütecek, ayrıca her paydaştan birer temsilciden oluşan organizasyon komitesi de görev yapacak.

Bir günde tamamlanacak olan Çalıştayda aynı anda farklı salonlarda sunumlar gerçekleştirilecek.

Çalıştay sonunda inşaat sektöründe gerekli olan düzenlemeler tespit edilerek gerekli makamlara konu ile ilgili rapor sunulması amaçlanıyor.

Çalıştayın paydaşları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB), Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği (KTİTB), Milli Eğitim Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Kıbrıs Türk İnşaat Malzemeleri Satıcıları Birliği (KTİMSB), Kıbrıs Türk Emlakçılar Birliği (KTEB), Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) ve toplum temsilcileri yer alıyor.

DAÜ BTYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa İlkan, yaptığı açıklamada sektör ile ilgili 12 paydaşın davet edildiği atölye çalışmasında sektör ile ilgili konuların görüşülüp her paydaşın kendi yorum ve çalışmaları ile kendi konularında rapor hazırlayacağını ifade etti. İlkan, gün sonunda yapılacak sunumlar sonunda paydaş görüşleri toparlanarak bir sonuç bildirisi ve rapor hazırlanacağını bildirdi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.