1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İŞİ GARSONLAR YÜRÜTÜYOR
İŞİ GARSONLAR YÜRÜTÜYOR

İŞİ GARSONLAR YÜRÜTÜYOR

Lefkoşa’da polis, önceki akşam, gece kulüplerine şok bir baskın düzenledi. Baskınlarda, 19 kişi gözaltına alındı

A+A-

“İŞİ GARSONLAR YÜRÜTÜYOR”… Lefkoşa’da önceki akşam, gece kulüplerine yönelik düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan garson, müşteri ve konsomatrislerden oluşan 19 kişi, dün mahkemeye çıkarıldı. Yargıcın “İşletme sahipleri nerede?” sorusuna soruşturmayı yürüten polisten ilginç bir yanıt geldi. Polis, “Bu işler, oralarda garsonlar aracılığı ile yürütülüyor” dedi

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi (CÖŞ) ekipleri tarafından önceki akşam saat 22.30 - 23.30 saatleri arasında, Lefkoşa’da faaliyet gösteren “Fredoom” ve Alayköy’de faaliyet gösteren “White Horse, Romantik, Nane’s, Funky” isimli gece kulüplerine operasyon düzenledi.

Yapılan operasyonla söz konusu güzergah üzerindeki gece kulüplerinden konsomatris çıkararak fuhuş girişiminde bulunan 7 müşteri, söz konusu gece kulüplerinde garson olarak çalışan 5 kişi ile 7 konsomatris, olmak üzere toplamda 19 kişi tutuklandı.

Soruşturma tamamlandı

“Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlarından gözaltına alınan 19 kişi, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.
Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis memuru, mahkemede verdiği ifadede, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirterek, tüm zanlıların davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Polisten mahkemeye ilginç yanıt

Mahkemenin “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” ile ilgili soruşturmayı yürüten polis memuruna, “Bu gece kulüplerinin işletmecileri nerede? Onlar gözaltına alınmadı mı?” şeklindeki sorusuna polis, “Tutuklanmadılar efendim. Çünkü oralarda bu işler garsonlar aracılığı ile yürütülüyor” diye yanıt verdi.

Mahkemenin, “İşletme sahiplerinin gece kulübündeki bu işlerden haberi yok mu?” şeklindeki sorusu üzerine ise polisin yanıtı değişmedi. Polis, mahkemenin bu sorusuna da “Efendim, bu işler orada garsonlar tarafından yürütülüyor” dedi.

Tutuksuz yargılanacaklar

Mahkeme, “Fuhuşa teşvik ve fuhuş yoluyla kazanç temini” suçlarından gözaltına alınan E.Z., A.G., O.R., M.K., S.R., E.K., V.Y., M.K., C.T., V.Ü., Y.D., M.S., A.T., D.P., İ.M., N.Y., K.P., O.C., S.Y. olan zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak bu maksatla tüm kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

Muhaceret Yasası’na uymadılar, tutuklandılar

Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde polis tarafından bir araçta, dün gece yapılan kontrolde, ise Biyax isimli gece kulübünde konsomatris olarak çalışan Nasera Laphzaoui ve aynı gece kulübünde çalışan Zakir Narov, Muhaceret Yasası’na aykırı harekette bulunduğu gerekçesi ile gözaltına alındı.
Zanlılar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Zanlılar hakkında soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, Biyax isimli gece kulübünde konsomatris olarak çalışan Nasera Laphzaoui ile aynı gece kulübünde çalışan Zakir Narov’un gece kulübünün kapanış saati olan saat 01.00’e kadar gece kulübünden çıkmaması gerekirken izinsiz bir şekilde ayrıldığının tespit edildiğini ve zanlıların suçundan gözaltına alındığını kaydetti.

Polis zanlılar hakkında soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkeme, zanlıların yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak bu maksatla tüm kimlik ve pasaportlarının polise teslim edilmesine, zanlıların ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

(HAVADİS)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.