1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İSMET FELEK SUÇLU CEZA BUGÜN
İSMET FELEK SUÇLU CEZA BUGÜN

İSMET FELEK SUÇLU CEZA BUGÜN

İsmet Felek suçlu ceza bugün

A+A-

Nadire BAHADİ

Mağusa’da 20 Ağustos 2015 tarihinde Felek ve Uçanok gurupları arasında Mağusa Devlet Hastanesi’nde meydana gelen kavganın sanıkları dün yeniden Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti karşısına çıkarıldı. Hastanede güvenlik görevlileri ile polisleri fiziki güç kullanıp etkisiz hale getirip müşahede odasında bulunan Ali Osman Uçanok, Ahmet Uçanok, Kamil Osum ve Kamil Uçanok’u ciddi şekilde darp ettikten sonra Kamil Uçanok’un burnunu kırarak vahim bedensel zarara uğratmaktan yargılanan sanıklar İsmet Felek, Özcan Hangün, Cüneyt Arık, Emir Ali Bata, Ümit Öztilkiler, Mustafa Karakartal, Çağrı Kılınç, Akif Uygur ve Haluk Güvence’nin yargı süreci sona erdi. İsmet Felek’in hakkındaki suçlamaları kabul etmemesi nedeni ile 9 aydır tutuklu yargılanan sanıkların dün mahkumiyet kararları okundu.  Mahkeme İsmet Felek ve beraberindeki 8 sanığın haklarındaki davalardan suçlu bulunduklarını açıkladı.

8 davadan mahkum edildiler

Sanıklar, “Vahim zarar”, “Kamil Uçanok’u ciddi şekilde darp etme”, “Kanunsuz topluluk oluşturma”, “Ayaklanma”, “Uygunsuz tavır ve harekette bulunma”, “Ali Osman Uçanok, Ahmet Uçanok ve Kamil Osum’u darp etme”, “Kavga ve Rahatsızlık” ve “Tecavüzkar alet taşıma” olmak üzere toplam 8 davadan itham edildiler. Sanık İsmet Felek haricindeki tüm sanıklar haklarındaki ithamları kabul ederken, sanık Felek’in suçlamaları kabul etmemesi üzerine davanın duruşması yapıldı. Dün Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nde okunan mahkumiyet kararında tüm sanıklar aleyhlerine getirilen davalardan suçlu bulunarak mahkum edildi. Sanıklar hakkındaki ceza kararı ise bugün öğlen okunacak.

Uçanok’un burnundaki bandaj değil yansıma

Sanıklar hakkındaki mahkumiyet kararını Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı okudu. Davada savunma tarafından Kamil Uçanok’un burnunun mahkeme önündeki olaylar sırasında kırıldığının ileri sürüldüğünü belirten Dağlı, mahkeme huzurunda, hastanede yaşanan olay sırasında Kamil Uçanok’un burnunda bandaj görüldüğüne dair hiç bir tanık ifadesinin bulunmadığını kaydetti. Savunmanın dava boyunca Kamil Uçanok’un hastanede yaşanan olaylar sırasında burnunda beyaz bandaj olduğunu ve bunun kamera kayıtlarından da görüldüğünü yönünde olduğunu iddiada bulunduğunu ifade eden Dağlı, incelenen görüntülerde Kamil Uçanok’un burnundaki beyazlığın İddia Makamının savunduğu gibi ışık yansıması olduğunun açık olduğunu ve bu yönde bulgu yaptıklarını açıkladı.

Dağlı: Felek’in diğer sanıklarla ortak hareket ettiği açık

Sanık İsmet Felek’in gönüllü ifadesi ile mahkemede verdiği yeminsiz ifadesinin uyumlu olup olmadığının önem taşıdığını belirten Dağlı, sanık Felek’in ifadelerinde kendini suça bağlayıcı bir beyanda bulunmadığını ancak ifadelerin tutarsız olduğunu söyledi. Mahkeme huzurundaki ifade, beyan ve emare bulunan kamera görüntülerine bakıldığında sanık Felek’in kavgaya değil, hastanede Özcan Hangün’ü aradığı yönündeki iddialarına itibar etmenin mümkün olmadığını belirten Dağlı, sanık Felek’in diğer sanıklarla beraber hareket ettiğinin ortada olduğunu ifade etti.

Felek’te tüm davalardan suçlu bulundu

Kamil Uçanok’un burnunun kırılmasından sanık İsmet Felek’in de sorumlu olduğuna bulgu yaptıklarını belirten Mağusa Ağır Ceza Mahkemesi Yargıcı Hasan Dağlı, tüm sanıkların vahim zarar davasından suçlu bulunduğunu açıkladı. Dağlı, sadece sanık Özcan Hangün’ün “Kanunsuz topluluk” davasından beraat etmesi gerektiğini açıklarken, tüm sanıkların haklarındaki davalardan suçlu bulunarak mahkum edilmesine karar verdiklerini açıkladı.

Havadis

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.