1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. İSTİFA DEPREMİ!
İSTİFA DEPREMİ!

İSTİFA DEPREMİ!

İstifa ettiler!

A+A-

“BİZLERE YÜKLENEN BÜTÜN YÜKÜMLÜLÜKLERİ VE DAHA FAZLASINI YERİNE GETİRMENİN MUTLULUĞU İÇİNDE BUGÜN İTİBARI İLE GÖREVİMİZİ TAMAMLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ”

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ve 3 yönetim kurulu üyesi, yeni hükümetin kurulmasıyla istifa etti.

Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ile Yönetim Kurulu üyeleri Yılmaz Öztürk, Osman Eminel  ve  Muharrem Saygılı yaptıkları ortak açıklamada, “Göreve atandığımız günden bugüne zamanın hükümeti tarafından bizlere yüklenen bütün yükümlülükleri ve daha fazlasını yerine getirmenin mutluluğu içinde bugün itibarı ile görevimizi tamamlamış bulunmaktayız” dediler.

İki buçuk yıla yakın bir süre halka hak ettiği hizmeti verebilmek için Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu’nda özveri ile görev yaptıklarını kaydeden üyeler, şunları kaydetti:

“Çok önemli saydığımız bu görevi devrederken Kıb-Tek’in kasasında 11 milyon 152 bin 379 TL nakit yanında, hemen kullanılabilen 9 milyon 900 bin 484 TL banka kaynağımız bulunmaktadır.

 Yönetici arkadaşlarımıza devredeceğimiz 209 milyon 682 bin 992 TL  (73 milyon 549 bin 753 Dolar) borcumuz mevcuttur. Yaptığımız değerlendirmelerde mevcut bu borcu 13 ay gibi kısa bir sürede kapatmayı ve kurumu finans yükünden o ölçüde kurtarmayı hedefledik.

Ancak yeni hükümetin kurularak güvenoyu alması, siyasetin önünü açmak ve yeni oluşumlara fırsat vermede siyasetçilere zaman kazandırmak adına bizleri hükümetin güvenoyu aldığı andan itibaren müstafi saymaya ve bunu kamuoyu ile paylaşmaya taşımıştır.

Görev yaptığımız süre içinde gerek çalışmalarımızdan, gerekse elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan arızalar sonucu halkımıza verdiğimiz rahatsızlıktan ötürü kurumumuz adına özür diler, bağışlanmayı arzularız.

Bunun yanında, Yönetim Kurulunda iki ayrı ekipten oluşan Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımıza, Yönetim Kurulu olarak aldığımız kararları uygulamakta tereddüt göstermeyen yöneticilerimize, büyük özverilerle işaret ettiğimiz hedefe koşarak giden bütün çalışanlarımıza, gün yirmi dört saat güvenliğimizi sağlayan özel güvenlik ekibimize, projelerimize sürekli destek veren sendikamıza, hata ve kusurlarımızda bizlere anlayış gösteren siz halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunar, kabulünü arzularız.

Bayrağı bizden sonra devralacak Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerimize mevcut çıtayı daha yükseğe taşıyacaklarına olan inancımızla bu görevlerinde başarılar dileriz.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.