1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “İSTİFA NEDENİM…”.
“İSTİFA NEDENİM…”.

“İSTİFA NEDENİM…”.

Kamu-Sen Genel Başkan Mehmet Özkardaş, dün yaptığı yazlı açıklamada....

A+A-

Kamu-Sen Genel Başkan Mehmet Özkardaş, dün yaptığı yazlı açıklamada görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özkardaş, istifa etmesi için entrikalar ve şantajlar yapılmadan önce, eşinin rahatsızlıkları ve kendisinin aşırı yorgunluğunu nedeni ile yönetimden affını isteyeceğinin bilindiğini de duyurdu

Kamu-Sen Genel Başkan Mehmet Özkardaş, dün yaptığı yazlı açıklamada görevinden istifa ettiğini duyurdu. Özkardaş, yaptığı yazılı açıklamada kamu görevine adım attığı günden beri Kamu-Sen’in tüm kademelerinde görev yaptığını anlattı. Her zaman Kamu -Sen’in yücelmesi, emekçilerin hakları için mücadele verdiğini belirten Özkardaş, Kamu-Sen’in hiç bir siyasi partinin yada hükümetin güdümüne girmesine izin vermediğine vurgu yaptı. Kıbrıs konusunda çizgilerinden sapmadıklarını söyleyen Mehmet Özkardaş, sendikayı aldıkları günden bugüne getirdikleri noktalardan söz etti. Özkardaş, sendikayı devraldıkları dönem altı yüze yakın üyesi olduğunu ve birikmiş borçları olduğunu fakat bugün üç bine yakın üyesi, Lefkoşa binasının dışında Mağusa’da da sendikaya ait iki ofisi ve kasasında parası olan bir sendika durumuna getirdiklerini anlattı.

“Kaynağı asla kendime harcamadım”

Yıllardır Mağusa’dan Lefkoşa’ya sendikaya gelmek için ailesini ihmal ettiğini, yorgunluk ve yoğunluktan defalarca yollarda tehlike atlattığından söz eden Mehmet Özkardaş, sendikadan tek kuruş ödenek nede ücret almadığını söyledi. Kamu-Sen’in parasını ve kaynaklarını hiçbir zaman kendi çıkarları için kullanmadığını ekledi.

“İstifa nedenim…”

Hakkındaki yapılan iddialarla ilgili olarak istifa etmesi için entrikalar ve şantajlar yapılmadan önce, eşinin rahatsızlıkları ve kendisinin aşırı yorgunluğunu nedeni ile yönetimden affını isteyeceğinin bilindiğini anlatan Mehmet Özkardaş, istifa etmesi için yapılan çirkin şantaj sonucu birçok yönetim kurulu üyesinin, şantaja boyun eğmesini ve güvenoyu için toplantı yapılmasını istediklerini ekledi. Özkardaş, yapılan yönetim kurulu toplantısında büyük bir çoğunluğun kendisine güven tazelediği için herkese teşekkür etti.

“Kimseye boyun eğmedim”

Makamların gelip geçici olduğunu önemli olanın kalıcı dostluklar ve arkadaşlıklar olduğunu vurgulayan Özkardaş, sendikal yaşamı boyunca hiç kimseye boyun eğmediğini ve kamuya nasıl girdiyse öyle emekli olduğunun altını çizdi. Asla mevki talep etmediğini ailesine çıkar sağlamadığını, kimseye kötülük etmediğini söyleyen Mehmet Özkardaş, “Bilmeyerek, istemeyerek kırdıklarım varsa hakkınızı helal ediniz” dedi.

“Son yönetim kurulu toplantım”

Özkardaş, yaptığı yazlı açıklamanın devamı şöyle:  Bugün sizlere son yönetim kurulu toplantım olacaktır. Ancak sizlerden bazı istirhamlarım olacaktır; Her ne olursa olsun Kamu-Sen ‘e sahip çıkınız. Çalışanlarımızın haklarından, ülke çıkarlarından, insan hakları ve hukukun üstünlüğünden taviz vermeyiniz. Hoşgörülü, birleştirici, sağduyulu ve bütünlük içinde olunuz birbirinizin açıklarını arayan değil hatalarını telafi eden olunuz. Aynı gemide olduğunuzu unutmayıp, kimseyi ötekileştirmeden “Biz” olmayı öne çıkartınız. Hiç bir siyasi partinin yandaşı olmadan, var olan çizgimizi koruyarak, kavgadan önce tüm diplomasi yollarını denemeyi ihmal etmeyiniz. Kıbrıs konusunda sendikamızın da Genel Kurulu Kararı olan; Kıbrıs‘ta iki halkın siyasi eşitliğine dayalı, iki bölgeli iki kurucu devletten oluşacak, eşitliğini ve egemenliğini bu iki kurucu devletten alacak, Birleşik Federal Kıbrıs çözümüne destek vermeye devam edilmelidir. Bu kararımız 11 Şubat 2014 tarihinde iki liderin imzaladığı mutabakat metniyle de örtüşmektedir. Son olarak, sendikamızda görev yapacak olan yönetim kurulu üyelerimizin yeniden üyelerden güven oyu alması için erken genel kurul kararı alınması erken kurula gidilmesi göreve gelecek olan arkadaşlarım açısından da sendikamız açısından da olumlu ve doğru olan olacaktır.Bu önerim sendikandan ayrılan arkadaşlara da önerilmiş ,ancak kabul görmemişti. Bu duygu ve düşüncelerle yıllardır severek görev yaptığım sendikadaki genel başkanlık görevimden ve yönetim kurulu üyeliğimden eşimin tedavisinde yanında olmam gerekeceğinden affımı talep ediyorum. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma, çalışanlarımıza, delege ve üyelerimize, medya emekçilerine ve desteğini sendikamızdan esirgemeyen halkımıza teşekkür ediyorum hoşça kalın, Mehmet Özkardaş.

 

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.