1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "KAMU HASTANLERİ BAŞHEKİMLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!"
"KAMU HASTANLERİ BAŞHEKİMLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!"

"KAMU HASTANLERİ BAŞHEKİMLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ!"

KTSÇHB'den Kamu Hastaneleri Başhekimlerine Hatırlatma

A+A-

Kıbrıs Türk Serbest Çalışan Hekimler Birliği (KTSÇHB)'den yapılan açıklamaya göre;  yönetim kurulu olarak tüm kamu hastaneleri başhekimlerini yakında başlatacağımız hukuk mücadelesinde taraf olmamaları ve mevcut yasalara uymaları konusunda göreve davet ediyoruz.

Bilginizde olan ancak bırakın hiçbir maddesinin yasal dayanağı olmamasını kendi içinde bile her şey kılıfına göre uyarlanan Sağlık Kurumları Ücretler Tarifesi Değişiklik Tüzüğü 28 Temmuz 2017 tarihinden beri yürürlüktedir.

Bu tüzük gereği sizlerin bir yıldan beridir her ayın ilk iş günü özel hasta bakma veya ameliyat hakkını kullanmak isteyen hekimlerin listelerini hazırlayıp (Tüzük Madde:15) önce kamu hastanelerinin şartlarının buna uygun olup olmadığını, olmaması halinde ise hangi sağlık kuruluşunda hangi tarihte ve hangi saat dilimleri dahilinde hasta kabul edeceklerini bakanlığa yazılı olarak bildirmeniz, bakanlığında bu listeyi üç iş günü içerisinde ilgili kuruluşa yine yazılı olarak iletmesi tüzük gereğidir (Tüzük Madde:16-3/2).

Çok acıdır ki her şeyi kılıfına uydurmaya alışan bakanlığımız yıllardan beridir üç maymunları oynamakta ve mahkeme kararlarının hiçe sayılmasına göz yummaktadır.

Tüm bunların yanında var olan Mandamus Emri ve yakın geçmişte Anayasa Mahkemesinin vermiş olduğu (Kamu hekimleri özel hasta bakamaz) kararların gereğini yapmanızı sizlerden talep etmekteyiz.

Saygılarımızla

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.