1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “KANSER ORANINIZ NEDEN YÜKSEK?”
“KANSER ORANINIZ NEDEN YÜKSEK?”

“KANSER ORANINIZ NEDEN YÜKSEK?”

Neden takmıyor, neden taktırmıyorlar?”

A+A-

 

İzcan, Çatalköy ve Arapköylülere sordu: 

Ülkedeki filtre sorununa da değinen İzcan, “Ben Çatalköylülere, Arapköylülere soruyorum; sizde kanser oranı neden yüksek, neden ölüyorsunuz ve neden buna rağmen bir kısmınız gidip gene bu filtreyi takmıyorlar? Hani Siber Hanım demişti ‘yakıt değişecekti’ hani o AKSA denen şirket mecburdu, sözleşmesinde vardı, filtre takmak zorundaydı? Neden takmıyor, neden taktırmıyorlar?” 

“İKİNCİ TURA KALIP, SEÇİMİ KAZANACAĞIZ” 
Cumhurbaşkanlığı aday belirleme sürecini değerlendiren İzcan, BKP’nin desteğinin Mustafa Akıncı’dan yana olduğunu söyledi ve seçimlerde ikinci tura kalınacağını iddia etti: “Ortak adaylarla tüm bu süreçlerde cumhurbaşkanlığı da dahil orada da neredeyse iş tamamlandı. Sayın Akıncı, adaylığını açıkladı. Zaten yerel seçimlerde de beraber iş birliği yapmıştık. Beraberdik. Bu işbirliği genişleyerek şimdi cumhurbaşkanlığı seçiminde devam edecek. Göreceksiniz ki burada da çok başarılı bir sonuç çıkacak. Belediye seçiminde de söylemiştim, dudak bükmüştü bazıları biz ikinci tura kalacağız, ondan sonrada seçimi kazanacağız.” 

“ÖZERSAY’IN ADAYLIĞI ABES OLACAK” 
Diğer adaylarla ilgili değerlendirmeler de yapan Akıncı, Kudret Özersay’ın adaylığının abes olacağını savundu: “İzlediği siyasetle bu geri kalan adaylardan Kudret Özersay Sayın Eroğlu’nun ekibindendir, farklı bir şey ortaya koyamaz zaten aday olması da abes olacaktır. Eğer Eroğlu da adaysa, aynı ekibin içinden iki aday.” 

“SİBER’İN ADAY OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM” 
Akıncı, Sibel Siber’in aday olmayacağını düşündüğünü de belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Kim kaldı geriye? Siber Hanım… Siber Hanım zaten aday olamaz, olmayacak da göreceksiniz, zaten bu ekip adaylık yaptırmaz ona. Olsa bile onunda karnesi kaç defa delindi. Referandum sürecinde meclisi taraf eden o değil miydi? Reklam kampanyaları yapıp, evet için faaliyetler sürdürmedi mi? Tarafsız olması gereken bir kurumun başında o değil miydi? Bildiri dağıttırmadı mı o işler için? Nasıl bir tarafsızlıktır bu? Bulunduğu konumu itibari ile bilgi birikimi ve tecrübesi yeterli mi yani? Konuşurken doğru konuşacağız, herkesin çıkabileceği merdivende bir yer vardır. Biraz da bir şeyi isterken kendine bakacaksın. Haddim midir diye.” 

“TALAT ŞANSINI ZORLUYOR” 
CTP’nin adayının İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat olacağına ilişkin söylentileri de değerlendiren İzcan, Talat’ın artık bırakma zamanı geldiğini ifade etti: “Geçen seçimlerde de biz Sayın Talat’ı bağımsız aday olduğu için destekledik. Bu kaçıncı adaylığıdır Sayın Talat’ın? 4. Adaylığıdır. Birinci adaylığında yüzde 10 civarında bir oy aldı. Sonra çözüm süreci, AKP rüzgarı falan deren seçimi kazandı. Geçen seçim aday oldu kaybetti, şimdi 4üncüyü zorluyor.” 

“BU MEMLEKETTE DAHA ONKOLOJİ HASTANESİ YOK” 
Halkın kanser solumak zorunda bırakıldığını da belirten İzcan, Kalecik ve Teknecik konularında da eleştirilerde bulundu: “Ben Çatalköylülere, Arapköylülere soruyorum; sizde kanser oranı neden yüksek, neden ölüyorsunuz ve neden buna rağmen bir kısmınız gidip gene bu filtreyi takmıyorlar? Hani Siber Hanım demişti ‘yakıt değişecekti’ hani o AKSA denen şirket mecburdu, sözleşmesinde vardı, filtre takmak zorundaydı? Neden takmıyor, neden taktırmıyorlar? Daha senin onkoloji hastanen bile yok, onkolog doktorun bile yok bu memlekette. Ya Rum tarafına gidip yalvarıyoruz, ya Türkiye’ye gitmenin yollarını arıyoruz ya da burada ölmeyi bekliyoruz.” 

 
Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.