1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KASULİDİS’E GÖRE “KIBRIS SORUNU DAHA GECİKİR”
KASULİDİS’E GÖRE “KIBRIS SORUNU DAHA GECİKİR”

KASULİDİS’E GÖRE “KIBRIS SORUNU DAHA GECİKİR”

“EKONOMİK DURUM HALLEDİLMEDEN KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜM PROSEDÜRÜNÜN YENİDEN BAŞLAMASINI KABUL ETMEMİZ SÖZ KONUSU DEĞİL”

A+A-

ŞİLLURİS: “KIBRIS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNÜN ÖZÜ VE PROSEDÜRÜYLE İLGİLİ HER TÜRLÜ MARİFETİ ÇÖKERTMEK İÇİN ENGELLEYİCİ ŞEKİLDE HAREKET EDİLMELİ”

Rum Dışişleri Bakanı Yoannis Kasulidis, Kıbrıs sorunundaki prosedürün önümüzdeki aylar içerisinde yeniden başlamasının söz konusu olmadığını söyledi.

Simerini’nin “Kasulidis: Kıbrıs Sorunu Daha ‘Gecikir’” başlıklı haberine göre Kasulidis, Rum tarafındaki ekonomik durum halledilmeden önce Kıbrıs sorununun çözüm prosedürünün yeniden başlamasını kabul etmelerinin söz konusu olmadığını açıkladı.

“Türklerin başka ülkelerde de yankı bulan, Kıbrıs sorununun şimdi çözülmesinin ekonomik fayda da getireceği tezi tehlikelidir” diyen Kasulidis, “Kıbrıs sorununun çözümüne gerçekten ilgi gösterenler akıllarından bu tür düşünceleri çıkarmalıdır” ifadesini kullandı.

Kıbrıs sorunu ve çözümünün Güney Kıbrıs’ın ekonomik sorunlarına bağlanması çabası konusunda EURO.KO’nun da görüş belirttiğini yazan gazete, parti Başkanı Dimitris Şilluris’in düzenlediği basın toplantısında söylediklerini aktardı.

Gazeteye göre “Kıbrıs sorununun çözümün özü ve prosedürüyle ilgili her türlü marifeti çökertmek için engelleyici şekilde hareket edilmesi” çağrısında bulunan Şilluris,  “Herkese ve özellikle de Downer’a, Lefkoşa’nın şu anda tehlikelere gebe olan yeni bir prosedüre girmek için baskı kabul etmeyeceği vurgulanmalıdır. Türkiye Kıbrıs ekonomisinin içerisinde bulunduğu trajik durumu istismar etmeye ve Kıbrıs sorununda oldubittiler yaratmaya çalışıyor” dedi.

 

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.