1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KATLE TEŞEBBÜSTEN DE SUÇLANIYOR
KATLE TEŞEBBÜSTEN DE SUÇLANIYOR

KATLE TEŞEBBÜSTEN DE SUÇLANIYOR

Tepebaşı'nda meydana gelen olayla ilgili olarak zanlı Ulaş Türe tutuklanırken silahla gözünden vurulan Tahir Cesurer'in Türkiye'deki tedavisi süryor.

A+A-

Tepebaşı'nda önceki gün Tahir Cesurer'in av tüfeği ile vurulmasıyla sonuçlanan olayla ilgili olarak mahkemeye çıkanlan zanlı Ulaş Türe aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden yetkililer, olayda sağ gözünden ciddi şekilde yaralanan Tahir Cesurer'in tedavi amacıyla Türkiye'ye gönderildiğini vurguladı.

Zanlı Ulaş Türe'nin verdiği gönüllü ifadesinde Kalkanlı'da Ocean Bar isimli mekânda Arif Kimyalar ve Tahir Cesurer ile arasında geçenlere tanık olduklannı iddia ettiği 7 kişinin araştırılmakta olduğu kaydedildi

Yetkililer, zanlı Ulaş Türe aleyhinde "Katle Teşebbüs", "Ağır Yaralama", "Yaralama Kastıyla Ateşli Silah Bulundurma", "Kanunsuz Patlayıcı Madde Tasarrufu ve Taşıma", "Sarhoşluk" ve "Meshin Mahalde Ateş Açma" suçlanyla soruşturma yürütüldüğünü vurguladı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Fügen Ulutekin'in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın ve zanlı Ulaş Türe şahsen hazır bulundu.

Çamlıbel Polis Karakolu'nda görevli polis memuru Tayyar Alı Özadem, İddia Makamı'mn tanığı olarak  yeminli şahadet verip olguları aktardı.

Tayyar Ali Özadem, 5 Nisan 2015 tarihinde 06:00 raddelerinde Tepebaşı'nda Mezarlık Yolu olarak bilinen bölgede Kalkanlı'da sakin zanlı Ulaş Türe'nin 104 miligram alkollü içki tesiri altında, adına kayıtlı av tüfeği ile bir el havaya, ardından, Kalkanlı 'da bulunan Ocean Bar isimli mekanda önceden aralarında tartışma yaşanan Arif Kimyalar ve Tahir Cesurer'in içinde bulunduğu GL 660 plakalı araca iki el ateş etmek suretiyle Tahir Cesurer' ın sağ gözünden ciddi şekilde yaralanmasına yol açtığım belirtti.

Tahir Cesurer'in tedavi amacıyla Türkiye'ye gönderildiğini ifade eden Tayyar Ali Özadem, zarılmın gönüllü ifade verip Kalkanlı'da Ocean Bar isimli mekanda Arif Kimyalar ve Tahir Cesurer ile aralarında geçenlere tanık olduğunu iddia ettiği 7 kişiden bahsettiğini dile getirdi.

Soruşturmanın devam ettiğini ve alınması gereken ifadeler olduğunu vurgulayan Özadem, zarılmın 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. Zanlının talebe itiraz etmemesi üzerine Kıdemli Yargıç Ulutekin, tahkikatın selameti ve adaletin tecellisi için zanlı Ulaş Türe'nin 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi. 

Kıbrıs

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.