1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “KIB-TEK’İN BORÇTAN ÇOK ALACAĞI VAR...”
“KIB-TEK’İN BORÇTAN ÇOK ALACAĞI VAR...”

“KIB-TEK’İN BORÇTAN ÇOK ALACAĞI VAR...”

“KIB-TEK’İN BORÇTAN ÇOK ALACAĞI VAR...”

A+A-

SENDİKA BAŞKANLIĞI İÇİN CESURER İLE ÖZKIRAÇ YARIŞIYOR

CESURER: “SORUNLARIN KAYNAĞI KURUMUN ÖZERKLEŞTİRİLMEMESİDİR “

AKİM: “KIB-TEK’İ ÖZERKLEŞTİRME HEDEFİ İLE YOLA ÇIKTIK”

GİRGEN: “KIB-TEK’İN VARLIĞININ SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÖNEMLİ”

TATAR: “ÖNEMLİ OLAN ÇALIŞANIN REFAH VE HUZURUNUN SAĞLANMASI”

ERK: “KIB-TEK ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK”

ÖZYİĞİT: “KIB-TEK’İ TASFİYE ETTİRMEMEK HERKESİN ASLİ GÖREVİ”

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (EL-SEN) Temmuz 2014 olağan Genel Kurulu bugün yapılıyor.

Lefkoşa’da, Açık Öğretim Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurul’da Sendika başkanlığı için Çağlayan Cesurer ile Kubilay Özkıraç yarışıyor.

Genel kurul görev şehitleri için bir dakikalık saygı duruşu ile başladı ardından divan oluşturuldu ve konuşmalara geçildi.

Genel kurulda sırasıyla El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (Kıb-Tek) Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mert Girgen, Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekili Ersin Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Sekreteri Kutlay Erk, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Cemal Özyiğit birer konuşma yaptı.

Türk Sen Genel Başkanı Arslan Bıçaklı da genel kurula hiçbir bakanın katılmamasını eleştirdi

CESURER: “EL-SEN ÜLKENİN EN BİLİNÇLİ VE MÜCADELECİ SENDİKALARINDAN BİRİ”

El-Sen Başkanı Çağlayan Cesurer yaptığı konuşmada, El-Sen’in ülkenin en bilinçli ve mücadeleci sendikalarından biri olduğunu belirterek, Temmuz 2012 genel kurulu sonrası görev alan herkesin ateşten gömlek giydiğini söyledi.

“KIB-TEK’İN BORÇTAN ÇOK ALACAĞI VAR...”

Kıb-Tek’in borçlarından çok alacakları bulunduğunu belirten Cesurer, veznenin yerini unutanlara borçlarını hatırlatmak, borçların ödenmesini sağlamak için büyük çaba harcadıklarını kaydetti.

Cesurer, “Kıb-Tek’in sorunlarının temel kaynağı kurumda özerk bir yapının kurulmamasıdır” dedi.

AKİM: “KIB-TEK’İ ÖZERKLEŞTİRME HEDEFİYLE YOLA ÇIKTIK”

Genel Kurul’da söz alan Kıb-Tek Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Akim ise konuşmasında 6 ay önce görevi devraldıkları zaman bankaların önünden dahi geçmenin kendileri için zul olduğunu söyledi.

“Biz Elektrik Kurumu'nu özerkleştirme hedefiyle yola çıktık” diyen Akim, kurumun özerk bir yapı içinde çalışmasını sağlayacak hukuki alt yapının hazır olduğunu ancak önemli olanın bunu uygulamaya koyabilmek olduğunu söyledi. 

GİRGEN: “KIB-TEK’İN VARLIĞININ SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI ÖNEMLİ”

Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mert Girgen de genel kuruldaki konuşmasında Kıb-Tek’in özerk bir yapıya kavuşturulması gerektiğinin altını çizdi.

TATAR: “ÖNEMLİ OLAN ÇALIŞANIN REFAH VE HUZURUNUN SAĞLANMASI”

Ana muhalefet UBP temsilen genel kurula katılan UBP milletvekili Ersin Tatar da önemli olanın çalışanın refah ve huzurunun sağlanması olduğunu belirtti ve hiçbir siyasinin bundan farklı düşünmemesi gerektiğini söyledi.

ERK: “KIB-TEK ÖZELLEŞTİRİLMEYECEK”

CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk de Kıb-Tek’in özelleştirilmeyeceğini belirterek, siyasetin getirdiği sorunların kurumu sorunlara boğduğunu söyledi.

Erk, kurumun özerkleştirilmesi yönündeki çalışmaları desteklediklerini ifade ederek, önemli olanın kurumun halka kesintisiz hizmet vermesi olduğunu vurguladı.

ÖZYİĞİT: “KIB-TEK’İ TASFİYE ETTİRMEMEK HERKESİN ASLİ GÖREVİ”

TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit de parti olarak demokrasi mücadelesinde hep çalışanın yanında olduklarını belirterek elektrik kurumunu tasfiye ettirmemenin herkesin asli görevi olduğunu söyledi.

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.