1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KIBRIS TÜRK HALKINA ÇAĞRI!
KIBRIS TÜRK HALKINA ÇAĞRI!

KIBRIS TÜRK HALKINA ÇAĞRI!

Kıbrıs Türk halkına çağrı!

A+A-

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Kıbrıs Türk halkını, görüşme masasında kazanılan hakları layıkıyla savunan Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na güç ve destek vermeye çağırdı.

Ulusal Birlik Partisi olarak, Kıbrıs konusunun çözümüne ilişkin müzakerelerin iki yıla yakın süreli kesintiden sonra bugün yeniden başlayacak olmasını memnuniyetle karşılamakta olduklarını dile getiren Özgürgün, Kıbrıs Rum tarafının çeşitli nedenlerle ve son olarak da “Ortak Metin” gerekçesiyle görüşme masasından kaçışının bugün itibariyle son bulduğunu kaydetti.

Bugün bir kabulünün ardından basına müzakereler hakkında demeç veren Özgürgün, iki liderin bugün Adada kalcı bir anlaşmanın hazırlanması sürecine adım attıklarını belirtti.

UBP olarak, bu süreçten beklentilerinin ise, görüşmelerin iki halkın ortak çıkarları temelinde en kısa sürede netice alacak şekilde sürdürülmesi ve sonuçlandırılması olduğuna dikkat çeken Özgürgün, Kıbrıs Türk halkının egemenliğini, Anavatan Türkiye’nin garantörlüğünü içeren misyonu ve hassasiyetlerinin çok iyi bilinmekte olduğunu kaydetti.

“CUMHURBAŞKANI KIBRIS TÜRK HALKININ GÜVENCESİDİR”

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun, halkın kabul edemeyeceği bir anlaşmaya asla onay vermeyecek olmasının ise Kıbrıs Türk halkının güvencesi olduğunu söyleyen Özgürgün,  Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Kıbrıs Türk halkının bu coğrafyada verdiği var olma mücadelesiyle harmanlanan bu misyonun lideri konumunda olmasından duyduğu memnuniyeti belirtti.

“ANLAŞMA DIŞTAN EMPOZELERLE OLMAZ”

UBP Kıbrıs’ta varılacak bir anlaşmanın kalıcılığının ve yaşanabilirliğinin dıştan empozelerle değil Ada’da yaşayan her iki halkın hür iradesine bağlı olduğuna inandığını dile getiren Özgürgün, Kıbrıs Türk halkının kendi geleceğini belirleyeceği bugünlerde birlik ve beraberliğin her zamankinden daha fazla olması gerektiğinin önemine vurgu yaptı.

Tak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.