1. HABERLER

  2. KÜLTÜR-SANAT

  3. KIBRIS TÜRK ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “LOGO YARIŞMASI” TAMAMLANDI
KIBRIS TÜRK ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “LOGO YARIŞMASI” TAMAMLANDI

KIBRIS TÜRK ORTOPEDİK ÖZÜRLÜLER DERNEĞİ’NİN DÜZENLEDİĞİ “LOGO YARIŞMASI” TAMAMLANDI

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’nin, yeniden yapılanma çalışmaları çerçevesinde düzenlediği “Logo Yarışması” tamamlandı.

A+A-

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt’un yaptığı açıklamaya göre, sponsorluğunu Computerium, Baba Bilgisayar ve Samsung’un yaptığı yarışmaya, beş ayrı katılımcı toplam onbeş eser ile katıldı.

Ümit İnatçı ve Yıltan Taşçı, reklamcı Ahmet Kasımoğlu ve Dernek Başkanı Bozkurt’un oluşturduğu ‘Seçici Kurul’ eserleri inceleyerek değerlendirmesini yaptı. Buna göre yarışma sonuçları şöyle:

“1’lik Ödülü: 00085 Rumuzlu Gürkan Gökaşan (Computerium’dan bir adet laptop), 2’lik Ödülü: 003CB Rumuzlu Cengiz Beysoydan (Baba Bilgisayar’dan bir adet tablet), 3’lük Ödülü: Mucit Rumuzlu Semih Sarıfakıoğlu (Samsung’tan bir adet DVD Player)”

Bozkurt, dernek olarak logo değişikliği yapmalarının Onursal Başkanları  Mustafa Çelik’ten devraldıkları bayrağı daha ileriye taşıyabilmek için yeni atılımlar yapmak ve derneğin yeniden yapılandırılması gerekliliği olduğunu söyledi.

“O’nun bizlere bıraktığı düşünceler, prensipler ve ilkeler,  haklarımızı kazanma ve toplum içinde eşit şekilde yer alma mücadelemizde ışığımız olacaktır. Yeni Logomuz bir adımdır” diyen Bozkrt, bir başka amaçlarının ise halkın belleğinde sadece isim olarak değil, görsel olarak da yer almak olduğunu vurguladı.

Bozkurt, “Uluslararası özürlü simgesinden oluşan bir Logo yerine, tamamen Derneğimize ait ve halkımızın hemen tanıyabileceği bir sembole sahip olmak istedik” dedi.

kt2.jpg

 

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.