1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KİRLETİLEN ÇEVRE YOK EDİLEN İNSANLIKTIR...
KİRLETİLEN ÇEVRE YOK EDİLEN İNSANLIKTIR...

KİRLETİLEN ÇEVRE YOK EDİLEN İNSANLIKTIR...

Bir kişi ya da kurumun çabası yeterli değil...

A+A-

Kıbrıs TV’ye konuşan Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Bakırcı, toplumun tüm kesimlerinden, çevre konusunda duyarlılık istedi.

Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit Bakırcı, çevre duyarlılığı konusunda bir kişi ya da kurumun çabasının yeterli olmadığını söyleyerek, toplumun bütününün bu konuda aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti.

Bakan Bakırcı, Kıbrıs TV’de “Serhat İncirli ile Kıbrıs’ta Bugün” programında Serhat İncirli’nin sorularını yanıtladı.

Bakırcı, belediye sınırları içerisindeki çöp alanlarından birinci derecede sorumlunun yerel yönetimler olduğunu belirterek, bu konuda önlem alması gerekenin de belediyeler olduğunu kaydetti.

Çevre Koruma Dairesi’nin eleman yetersizliğinden dolayı bütün ülkede gerekli denetimleri yapmasının mümkün olmadığını ifade eden Bakırcı, bu konuda herkese büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

“İstasyon kurulursa çöp atık sorunu kalmayacak”

Bakanlığa geldikleri günden itibaren ülkede çöp arıtma istasyonu kurulması konusunda bir çalışma yaptıklarını ve sürekli olarak hükümetin gündemine getirdiklerini belirten Bakırcı, konunun şu anda YAGA'nın gündeminde olduğunu ifade etti. Bu tesis kurulması halinde, ülkedeki çöp atık sorununun kalmayacağını belirten Bakırcı, ülkede çöplerle birlikte şu anda oluşan görüntünün bir turizm ülkesine yakışmadığını vurguladı.

Çevre duyarlılığı konusunda bir kişi ya da kurumun çabasının yeterli olmadığını söyleyen Bakırcı, toplumun bütününün bu konuda aynı hassasiyeti göstermesi gerektiğini belirtti.
Bakırcı, Çevre Platformu ve hükümet öncülüğünde gerçekleştirilecek olan “Lets Do It” kampanyasına destek verdiklerini vurgulayarak, bu gibi çalışmaların farkındalığın artmasında önemli rol oynayacağını söyledi.

"Çevreyi kirleten öder" mantığının gelişmesi için çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu anlamda etkin cezalar uyguladıklarını vurgulayan Bakırcı, ama cezanın tek başına yeterli olmadığını, önemli olanın mentalite anlamında değişim olduğunu belirtti

Kıbrıs

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.