1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KKTC BU TEHDİTLE SALLANDI!
KKTC BU TEHDİTLE SALLANDI!

KKTC BU TEHDİTLE SALLANDI!

"Bu gece 10'a kadar seni vuracağız"

A+A-

 

Ali Kişmir'in hazırlayıp - Sunduğu "Kıbrıs Dosyası" programı sezona merhaba dedi. "Kıbrıs Dosyası"nın 6. sezonun ilk stüdyo konuğu KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu oldu.

"BU GECE 10'A KADAR SENİ VURACAĞIZ"

KOP ile yaşanan süreçte sayısız tehdit ve baskı aldığını dile getiren Sertoğlu, bir gün federasyonda otururken bir telefon geldiğini ve telefondaki kişinin kendisine "seni bu gece saat 10 kadar vuracağız" deyip telefonu yüzüne kapattığını söyledi.

Sertoğlu, "ben Allah'a inanan birisiyim ve ondan başka hiçbir şeyden korkmam ancak insan ister istemez etrafına dikkat etmeye, kafasında senaryolar kurmaya ve ailesini düşümeye başlıyor, o dönemde sağolsun polis teşkilatımız da bizim mahallede kuş uçurtmadılar, onlara çok teşekkürler ediyorum" dedi.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

Futbol sezonunu federasyonun büyük çabalarıyla sıkıntısız açtıklarını dile getiren Sertoğlu, bu konuda ellerinden geleni yaptıklarını ancak birçok takımın büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi.

Sezonun sorunsuz geçmesi adına büyük uğraşlar verdiklerini belirten Sertoğlu, "bu sene lig bereketli geçeceğe benziyor, sanırım geçtiğimiz gün yediğimiz yağmur bunun habercisi" dedi.

 

"TEK SUÇLU LEFKE TARAFTARI DEĞİL"

Gelen bir soru üzerine Yenicami - Lefke maçında çıkan saha olaylarına değinen Sertoğlu, "ben Lefke taraftarının sahayı işgal etmek için aşağıya indiklerini düşünmüyorum. Bana göre sorun çıkarmadan tekrardan yerlerine döneceklerdi ancak bazı unusurlar işler bu noktalara gelmesine neden oldu" dedi.

Bazı kurumları ve kişileri eleştirmek istemediğini dile getiren Sertoğlu, "sırf bu nedenlerle federasyon olarak bizler Lefke Spor Kulübüne ağır bir ceza vermedik" diyerek konuya açıklık getirdi.

Ayrıca program sırasında Lefke'nin KOP'a üye olmak istemesi ama Sertoğlu'nun buna karşı çıkması bir izleyici tarafından sorgulandı...

Sorgulama karşısında Sertoğlu, kendi süreçleriyle Lefke'nin sürecinin farklı olduğunu, Lefke'nin kendisine yapılan hata karşısında federasyona kızarak KOP'a üye olmak istediğini, bunun yanlış bir tutum olduğunu vurguladı.

 

"DERNEK BAŞKANI YALAN SÖYLÜYOR"

KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a karşı gösterdiği tepki sonrası kendisini eleştiren KKTC Fenerbahçeliler Derneği'nin suçluluk psikolojisi içerisinde olduğunu, dernek başkanı tarafından kendisine yemek daveti yapılmadığını, hatta dernek başkanını yaklaşık iki yıldır görmediğini söyledi.

Sertoğlu, "bana davet tavla oynerken derneğin eski başkanı tarafından sözlü olarak yapıldı. Davet bu şekilde yapılmaz. Ya bir davetiye gönderirsin, ya da kalkıp federasyona gelip beni davet edersin" dedi.

Ayrıca Sertoğlu geçmişte Beşiktaş Başkanı'nın adayı ziyaretinden ilk önce kendisini ziyaret ettiğini, yine Trabzonspor'un güneye direkt uçuşla gittiği dönemde günlerce sert açıklamalar yaptığını, merak edenler için bunların kayıtlarının durduğunu dile getirdi.

Hasan Sertoğlu, "burada önemli olan kişiler ya da takımlar değildir. Burada önemli olan benim insanım, benim kurumlarım ve benim takımlarımdan, bunun doğru bir şekilde algınlaması gerekiyor" dedi.

Açıklamalarına basın tarafından gerektiği kadar ilgi gösterilmediği ve yer verilmediği için şikayetçi olan KKTC Fenerbahçeliler Derneğine sert bir dille eleştiren Sertoğlu, " dernek 'gazeteler benim haberimi yayınlamış da onun haberini yayınlanmamış' diyor, sen kimsin da senin haberini yayınlayacaklar? sen git senin haberini Türkiye gazeteleri yayınlasın. Bizim gazetelerimiz Abohor'u yayınlayacak, Çatoz'u, Yenicami'yi, Doğan'ı yayınlayacak tabii ki" diyerek bu konudaki sözlerini tamamladı.

"REUTERS DA İLK HABER OLDUK"

Geçtiğimiz Cumartesi günü Değirmenlik Spor Kulübü'nün Rum futbolcusu Dimitris Vasiliu'nun oynan maçta forma giymesinin Reuters tarafından birinci haber olarak verildiğini aktaran Sertoğlu, son iki yılda ülke futbolunun çok büyük aşamalar kaydettiğini ve geliştiğini söyledi.

Sertoğlu ayrıca Ocak ayından sonra Rum futbolcuların sayısının artacağını da iddia etti...

"RALLİ KONUSUNDA HEP DESTEK OLDUM"

Kıbrıs Rallisi'nin organizsyon ekibine çok büyük destek verdiğini ve onları tebrik ettiğini dile getiren Sertoğlu, asıl Güven Yaratıcı Önelemlerin bu tür organizasyonlar olduğunu dile getirdi.

Program sırasında Kıbrıs Rallisi'nin kuzey ayağını organize eden Tigin Kişmir ve Hasan Macila da Hasan Sertoğlu'na teşekürlerini sundular ve Sertoğlu'na attığı adımlarda destek olduklarını açıkladılar.

Kıbrıs Genç Tv

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.