1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTAMS BUGÜN ÜLKE GENELİNDE GREVDE!
KTAMS BUGÜN ÜLKE GENELİNDE GREVDE!

KTAMS BUGÜN ÜLKE GENELİNDE GREVDE!

KTAMS bugün ülke genelinde grevde!

A+A-

EYLEMCİLER SENDİKADA TOPLANIP MECLİS’E YÜRÜYECEK

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) üyesi 2011 sonrası istihdam edilen kadrolu kamu çalışanları bugün ülke genelinde greve gidiyor.

KTAMS, “Göç Yasası” diye nitelendirilen Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenme Yasası kapsamındaki kadrolu üyelerle ülke genelinde uygulanacak grevin, 08.00-15.30 saatleri arasında yapılacağını bildirdi.

KTAMS üyeleri, saat 09.00’da Lefkoşa’da KTAMS lokalinde toplanarak Meclis önüne yürüyecek ve saat 10.00’da Meclis önünde basın açıklaması yapılacak, sinevizyon gösterisi ve müzik dinletisi sunulacak.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, grev kararlarını duyurduğu yazılı açıklamasında, Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenme Yasası kapsamında çalışan kamu emekçilerinin mağduriyetlerini dile getirmek ve çözüm üretmek amacı ile bir dizi eylemlilik kararı aldıklarını bildirmişti.

Kaptan, “47/2010 sayılı Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenme Yasasının”; 1 Ocak 2011 tarihinde yürürlüğe girmesi ile birlikte şu an kamuda aynı kadroda görev ifa eden kamu çalışanlarının “Lise Hizmet Sınıfı” başlangıç maaşlarında yüzde 24.08, “Üniversite Hizmet Sınıfı” başlangıç maaşlarında yüzde 26.01 düşüş olduğunu ve aynı görevi ifa eden çalışanlar arasında büyük bir eşitsizlik doğduğunu kaydetmişti.

“Göç Yasası” diye nitelendirilen yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte sadece başlangıç maaşlarında değil birçok özlük hakları noktasında da 2011 yılı sonrası kamuda işe başlayan kamu çalışanlarının haklarının budandığını ve birçok anomali yaratıldığını ifade eden Kaptan, yasayı görüşmek için hükümet ortağı CTP’den randevu taleplerine hiçbir olumlu cevap gelmediğini söylemişti.

Açıklama şöyle:

"19 Ekim 2015 Pazartesi GÖÇ Yasası kapsamında istihdam edilen kadrolu üyelerimiz ile ada genelinde 08:00 - 15:30 saatleri arasında yapacağımız grevde saat 09.00’da Lefkoşa KTAMS lokalinden meclis önüne yürünecek ve saat 10.00’da meclis önünde basın açıklaması yapılacaktır. Sonrasında ise Meclis önünde sinevizyon gösterisi ve müzik dinletisi olacaktır."

Ahmet Kaptan

Başkan

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.