1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KTEV DESTEK BURSLARI AÇIKLANDI
KTEV DESTEK BURSLARI AÇIKLANDI

KTEV DESTEK BURSLARI AÇIKLANDI

KTEV Destek Bursları Açıklandı;

A+A-

 

Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı (KTEV), 2015- 2016 öğretim yılında 63 öğrenciye destek bursu, 4 öğrenciye ise eğitim paketi verecek. Burs alacak öğrenciler belirlenip açıklandı.

KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure Örs, yaptığı açıklamada, KTEV destek burslarının, vakfın kaynaklarından, hayırsever kişilerden, kurumlardan ve işadamlarından oluşan öğrenci sponsorları tarafından karşılandığını bildirdi.

Örs, hayırsever vatandaşlara ve işadamlarına öğrenci sponsorluğu üstlenerek, bir öğrencinin daha uygun şartlarda öğrenimlerini sürdürebilmelerine yardımcı olabileceklerini, “Daha fazla sponsor, daha fazla destek bursu” sloganı ile vurguladı.

Sponsor olmak isteyenler; 228 92 00 numaralı telefondan veya www.ktev.org adresinden detaylı bilgi alabilir.

 

EĞİTİM PAKETİ

 

İsim -  Soyisim

Okul Adı Sınıfı

Sınıf

Verilecek Burs              

Müslüm Özkarşıyakalı

Şht. Hüseyin Ruso Ortaokulu

Ortaokul 6.sınıf

Eğitim Paketi

Sude Parlan

Bekirpaşa Lisesi

Ortaokul 6.sınıf

Eğitim Paketi

Latif Polat Altun

G’yurt TMK

Ortaokul 6.sınıf

Eğitim Paketi

Dilan Yılmaz

Hala Sultan İlahiyat Koleji

Ortaokul 6.sınıf

Eğitim Paketi

 

2015 - 2016 ÖĞRETİM YILI

 BURS HAKKI KAZANANLAR

 

ORTAOKUL

 

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

  1.  

Azra Aydın

G/M’sa TMK

7.sınıf

  1.  

Cenk Aras Özfuttu

Dipkarpaz RTE Ortaokul

7.sınıf

  1.  

Doğay Kandili

Çanakkale Ortaokulu

8.sınıf

  1.  

Emine Arapkasap

G’yurt TMK

7.sınıf

  1.  

Gizem Yiğen

Mehmetçik Ortaokul

8.sınıf

  1.  

Kadircan Coşkun

Çanakkale Ortaokulu

7.sınıf

  1.  

Mina Melda Dingil

Canbulat Ortaokul

8.sınıf

  1.  

Mustafa Soler

G/M’sa TMK

7.sınıf

  1.  

Özlem Yıldız

Dipkarpaz RTE Ortaokul

8.sınıf

  1.  

Sıla Çil

Canbulat Özgürlük Ortaokul

7. sınıf

  1.  

Şahbahar Falhan

Atleks Sanverler Ortaokul

8.sınıf

  1.  

Umut Annaç

Canbulat Ortaokul

8.sınıf

 

 

 

 

K.T.EĞİTİM VAKFI

 

 

LİSE

 

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı / Sınıfı

  1.  

Ali Çelik

Karpaz Meslek Lisesi

11.sınıf

  1.  

Aliye Karakaş

Bekirpaşa Lisesi

10.sınıf

  1.  

Ayşe Çelik

 

Erenköy Lisesi

11.sınıf

  1.  

Buse Dinç

G’yurt TMK

11.sınıf

  1.  

Büşra Kızıl

Erenköy Lisesi

11.sınıf

  1.  

Dilara Müşerref Bulut

Bekirpaşa Lisesi

12.sınıf

  1.  

Dilan Aykol

Polatpaşa Lisesi

11.sınıf

  1.  

Emel Akçam

Erenköy Lisesi

11.sınıf

  1.  

Emel Çelik

G’yurt TMK

11.sınıf

  1.  

Ezgi Aybala Ateş

G/M’sa TMK

9.sınıf

  1.  

Fadime Kıncak

Lefkoşa Türk Lisesi

9.sınıf

  1.  

Fatma Bayrak

Bekirpaşa Lisesi

12.sınıf

  1.  

Fatma Yeşilyayla

CTEML

10.sınıf

  1.  

Gökçe Maraşlı

Kurtuluş Lisesi

11.sınıf

  1.  

Gizem Güngör

Erenköy Lisesi

11.sınıf

  1.  

Gülperi Bağlars

Karpaz Meslek Lisesi

11.sınıf

  1.  

Hürü Ekren

G/M’sa TMK

12.sınıf

  1.  

Hanife Hadımcı

20 Temmuz Fen Lisesi

10.sınıf

  1.  

İlmiye Feray Avcın

Namık Kemal Lisesi

9.sınıf

  1.  

Kübra Cilasın

İskele Ticaret Lisesi

11.sınıf

  1.  

Meryem Aytekin

Namık Kemal Lisesi11.sınıf

  1.  

Melike Açık

Bekirpaşa Lisesi

10.sınıf

  1.  

Muhammed Adem

12 Namık Kemal Lisesi.sınıf

 

 

 

 

 

 

 

LİSE

  1.  

Nilayda Hopurcuoğlu

Namık Kemal Lisesi

9.sınıf

  1.  

Naime Simla Sönmez

Erenköy Lisesi

9.sınıf

  1.  

Necla Macila

TMK

12.sınıf

  1.  

Nejla Alsan

Lefke Gazi Lisesi

10.sınıf

  1.  

Nur Demir

20 Temmuz Fen Lisesi

12.sınıf

  1.  

Nurşen Şimşekatan

Namık Kemal Lisesi

10.sınıf

  1.  

Osman Kantara

BEAL

10.sınıf

  1.  

Orhun Güneş

Yeni Erenköy Lisesi

9.sınıf

  1.  

Özaygül Yıldırım

Erenköy Lisesi

9.sınıf

  1.  

Özlem Esen

Karpaz Meslek Lisesi

12.sınıf

  1.  

Öznur Aydemir

Erenköy Lisesi

9,35

  1.  

Pelin Karadayı

Lefke Gazi Lisesi

12.sınıf

  1.  

Serdaş Demirci

G/M’sa TMK

9.sınıf

  1.  

Sıla Dağcı

Atatürk Meslek Lisesi

12.sınıf

  1.  

Sıla Evren

Bekirpaşa Lisesi

9.sınıf

  1.  

Sıla Topbaş

Çanakkale OO

8.sınıf

  1.  

Tuğba Aydoğdu

G/M’sa TMK

12.sınıf

  1.  

Umut Özgökalp

BEAL

11.sınıf

  1.  

Ümit Korkmazer

Erenköy Lisesi

12.sınıf

  1.  

Vildan Gür

Hala Sultan İlahiyat Koleji

9.sınıf

  1.  

Yağmur Antel

Erenköy Lisesi

11.sınıf

  1.  

Yusuf Aldağ

Kurtuluş Lisesi

9.sınıf

  1.  

Yusuf Obuz

Namık Kemal Lisesi

12.sınıf

  1.  

Zekiye Yenigün

İskele Ticaret Lisesi

11.sınıf

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÜNİVERSİTE

 

Sıra No

İsim -  Soyisim

Okul Adı

  1.  

Çise Sakinoğlu

9 Eylül Üniversitesi

Hazırlık 

  1.  

Halit Şükür

Doğu Akdeniz Üni.

Hazırlık

  1.  

Şerife Engür

Doğu Akdeniz Üni.Hazırlık

  1.  

Yıldız Fatma Yasak

İzmir Katip Çelebi Üni. Hazırlık

 

                

Bu haber toplam 421 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.