1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. KÜRTAJ SKANDALINDA DURUŞMA BUGÜN!
KÜRTAJ SKANDALINDA DURUŞMA BUGÜN!

KÜRTAJ SKANDALINDA DURUŞMA BUGÜN!

Kürtaj skandalı ile ilgili tutuklu bulunan zanlılar bugün yeniden mahkemeye çıkarılması beklenirken,

A+A-

Kürtaj skandalı ile ilgili tutuklu bulunan zanlılar bugün yeniden mahkemeye çıkarılması beklenirken, hastanede tedavi gören Dr.Fahri Karagözlü’nün bugün, Dr. Rasiha Sedaroğlu ise Perşembe günü taburcu edileceği açıklandı. 

Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ersan Berksel, zanlı hekimler Dr. Fahri Karagözlü ve Dr. Rasiha Sedaroğlu için hastanenin koyduğu teşhislerin yurt dışından gelen uzman tarafından da doğrulandığını bildirdi. Berksel, yurt dışından gelen uzman hekim Prof. Dr. Ali Otto’nun, zanlı hekimleri muayene ederek gerekli tedavileri uyguladığını, son kontrollerin yapılmasının ardından Karagözlü’nün bugün Serdaroğlu’nun ise perşembe günü taburcu edilmesinin planlandığını kaydetti. 

Öte yandan tutuklu bulunan zanlılar Dr. Mehmet Tunçbilek, Dr. Verda Tunçbilek ile Ebe Ayşegül İşbilir, emekli hemşire Taner Okburan hastanede şoför olarak çalışan Aziz Doğgün ve Hasta Danışmanı Cemaliye Ölmez ve son olarak kürtaj kayıtlarını yok ettiği gerekçesi ile tutuklanan Aygün Gündüz bugün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarılacak. Sabah saatlerinde taburcu edilmesi planlanan Dr.Fahri Karagözlü’nün ise mahkemeye çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz netlik kazanmadı. 

BERKSEL, “BİLGİLERİ HEP PAYLAŞTIK” 

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ersan Berksel, Sağlık Bakanlığı Basın Bürosu aracılıyla yaptığı yazılı açıklamada, yurt dışından gelen uzmanın, Dr. Fahri Karagözlü ve Dr. Rasiha Serdaroğlu için daha önce Nalbantoğu Devlet Hastanesi’nde konulan teşhisleri doğruladığını ve konulan teşhis doğrultusunda da önerilen girişimlerin yapıldığını açıkladı. 

Berksel’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: 

“Kürtaj davası sanık doktorlarından Dr. Fahri Karagözlü ve Dr. Rasiha Serdaroğlu’nun 26 Şubat 2016 tarihinde hastanemize sevklerinden itibaren onların sağlık durumları ile ilgili bilgileri sizlerle paylaştık. Her aşamada sağlık durumları hakkında detaylı bilgileri verilmiş ve bu bilgileri Savcılık, Bakanlık ve Tabipler Birliği ile de paylaşmıştık. Bildiğiniz gibi, Dr. Fahri Karagözlü’de anjiyoda sol ana koroner damarda orta derecede bir lezyon ve hayatı tehdit eden geniş QRS kompleksli taşikardi tespit etmiştik ve Dr.Fahri Karagözlü’ye IVUS denilen yani damar içerisine girilerek ultrasound yapılmasını ve gerekirse elektrofizyolojik çalışma yapılmasını önermiştik.” 

KARAGÖZLÜ BUGÜN, SERDAROĞLU PERŞEMBE GÜNÜ TABURCU OLACAK 

“Sağlık Bakanlığımızın girişimiyle Prof. Dr. Ali Otto adamıza gelerek hastayı muayene etmiş ve bizim kardiyologlarımızın koyduğu bu tanılara aynen katılarak Dr. Fahri Karagözlü’ye önce IVUS sonra da elektorfizyolojik çalışma yapmıştır. Bu tetkikler sonucunda da medikal tedavi kararı alınmıştır. 

Dr. Rasiha Serdaroğlu’na ise kardiyologlarımız 2 yıl önce teşhisi konulan ve ablasyon tedavisi uygulanan A. fibrilasyon dediğiniz ritim düzensizliğinin nüks ettiğini bildirmiş ve Dr. Rasiha Serdaroğlu’na gerekirse yeniden ablasyon tedavisi uygulanmasını önermiştik. Prof. Dr. Ali Otto muayene ettiği Dr. Rasiha Serdaroğlu’nda da A.fibrilasyonun nüks ettiği konusunda doktorlarımızla hemfikir olarak ona ablasyon tedavisi uygulamıştır. Dr. Fahri Karagözlü’nün salı sabahı, Dr.Rasiha Serdaroğlu’nun ise perşembe sabahı yapılacak son kontrollerinden sonra taburcu olmaları planlanmaktadır” 

ZANLILAR BUGÜN YENİDEN MAHKEMEYE ÇIKARILACAK 

Öte yandan tutuklu bulunan zanlılar Dr. Mehmet Tunçbilek, Dr. Verda Tunçbilek ile Ebe Ayşegül İşbilir, emekli hemşire Taner Okburan hastanede şoför olarak çalışan Aziz Doğgün ve Hasta Danışmanı Cemaliye Ölmez ve son olarak kürtaj kayıtlarını yok ettiği gerekçesi ile tutuklanan Aygün Gündüz bugün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarılacak. 

Taburcu edilmesi planlanan Dr.Fahri Karagözlü’nün ise mahkemeye çıkarılıp çıkarılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Zanlıların avukatlarının teminat talep etmesi beklenirken, DNA sonuçlarını bekleyen ve soruşturmasını tamamlamayan polisin ek süre talep etmesi bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.