1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. LEFKOŞA ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ SINAVLARI İÇİN KAYITLAR 17-18 HAZİRAN’DA YAPILACAK
LEFKOŞA ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ SINAVLARI İÇİN KAYITLAR 17-18 HAZİRAN’DA YAPILACAK

LEFKOŞA ANADOLU GÜZEL SANATLAR LİSESİ SINAVLARI İÇİN KAYITLAR 17-18 HAZİRAN’DA YAPILACAK

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne (LAGSL) resim ve müzik sınavları için aday kayıtları, 17 ve 18 Haziran tarihlerinde, 8:30 – 12:00 saatleri arasında okulda yapılacak.

A+A-

2013 - 2014 öğretim yılında 6’ıncı sınıf müzik, 9’uncu sınıf ile ara sınıflara resim ve müzik dallarında alınacak öğrenciler için 21 Haziran Cuma günü saat 09.00’da Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde sınav gerçekleştirilecek.

Sınava yönelik kurs çalışmaları ise 19- 20 Haziran tarihlerinde 08:30 – 12:00 saatleri arasında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim, Gençlik Ve Spor Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, aday kayıt işlemlerinin öğrenci veya öğrenci velisi tarafından yapılabileceği kaydedildi.

Altıncı sınıf giriş sınavına; 2012-2013 öğretim yılında ilkokulu tamamlayan öğrenciler; lise dokuzuncu sınıf sınavlarına ise diploma notu en az 6.00 olanlar ve girecekleri alanla ilgili notlarının aritmetik ortalaması en az 8 olan öğrenciler girebilecekler.

Aday öğrencilerin sınav kayıtları için, okullarından alacakları öğrenci belgesi, yeni çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf, lise dokuzuncu sınıf sınavına girecek olanlar için diploma notu ve girecekleri alanla ilgili ders (Resim-Müzik) notunu belirten resmi bir belge ve 100 TL sınava giriş harcı gerekiyor.

6’ıncı sınıfa alınacak öğrenciler, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca oluşturulacak komisyon tarafından yetenek sınavına tabi tutulacak, lise 9’uncu sınıf için Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca oluşturulacak komisyon, yetenek sınavı ayrıca yazılı Türkçe kompozisyon sınavı yapacak. Sınavlar, komisyonca belirlenen ölçütlere göre 100 puan üzerinden değerlendirilecek; 60 puanın üstünde not alan öğrenciler başarılı kabul edilecek.

ARA SINIFLARA ÖĞRENCİ KAYDI İÇİN SEVİYE SINAVLARI

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 7, 8, 10 ve 11. sınıflarına müzik, Lise 10 ve 11. sınıflarına da resim dallarında yetenek sınavıyla öğrenci alınacak.

Sınav için aday kayıtları 17-18 Haziran tarihlerinde, 08:30 – 12:00 saatleri arasında Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yapılacak.

Sınav kayıt ücreti 100 TL (Yüz Türk Lirası) olup, sınav 21 Haziran Cuma günü saat 09:00’da Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde gerçekleştirilecek.

Müzik Bölümü için 7, 8, 10, 11’inci sınıflara, her sınıf için, sınavda başarılı bulunan 10 öğrenci alınacak. LAGSL Müzik Bölümü için aday öğrenciler Çalgı (Keman, Viyola, Viyolonsel, Kontrabas, Yan Flüt, Gitar), Temel Piyano, Solfej, ayrıca öğrencilerin başvurduğu sınıf seviyesi ile ilgili bölüm branş derslerinden sınav komisyonunca belirlenen başarı ölçütleri çerçevesinde seviye sınavlarına girecek.

Resim Bölümü için 10 ve 11. sınıflara, her sınıf için, sınavda başarılı bulunan 10 öğrenci alınacak. Resim Bölümü için aday öğrenciler, görsel yetenek ve resim yetenek seviye sınavına tabi tutulacak.

 

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.