1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. ‘LEFKOŞA İÇİN EN İYİSİ’
‘LEFKOŞA İÇİN EN İYİSİ’

‘LEFKOŞA İÇİN EN İYİSİ’

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkan adayı Suphi Hüdaoğlu, seçilmeleri halinde Lefkoşa’ya “çağdaş belediyecilik anlayışı” getirmeye söz verdiklerini söyledi.

A+A-

TDP’nin, geçtiğimiz gece düzenlediği mitingde konuşan Hüdaoğlu, Lefkoşa halkından oy verirken “aklıyla ve vicdanıyla” karar vermesini istedi. Mitingde konuşan TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da düzeni değiştirmek için yola çıktıklarını, buna da Lefkoşa’dan başlayacaklarını belirtti. Çakıcı, seçimlerinde Suphi Hüdaoğlu ve ekibinin kazanacağına emin olduğunu kaydetti.

“AKINCI’NIN HİZMETLERİ ÖZLENİYOR”

LTB’nin ilk seçilmiş Başkanı Mustafa Akıncı da 20’inci yüzyılda verdiği hizmetlerin, 21’inci yüzyılda aranır olduğunu öne sürerek, “Benden çok daha fazlasını, benden çok daha iyisini, bu halka, bu başkente verebilecek biri vardır, o da Dr. Suphi Hüdaoğlu’dur” dedi. Lefkoşa’da maddi ve manevi çok ciddi bir kirlilik olduğunu iddia eden Akıncı, “Bu kirlilik ancak Suphi Hüdaoğlu eliyle temizlenebilir” diye konuştu.

“LEFKOŞA İÇİN EN İYİSİ”
TDP, Lefkoşa İnönü Meydanı’nda ‘Lefkoşa İçin En İyisi’ adı altında miting düzenledi. Beyaz güvercinlerin uçurulmasının ardından TDP Lefkoşa İlçe Başkanı Memduh Çeto’nun açılış konuşmasıyla başlayan miting, TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, Milletvekili Hüseyin Angolemli, Mustafa Akıncı, TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ve TDP LTB Başkan adayı Dr. Suphi Hüdaoğlu’nun konuşmalarıyla devam etti.

“HER GÖRÜŞE SAYGILIYIZ, YETER Kİ MAFYA İLE KOLKOLA OLMASIN”

Açıklamaya göre eşi ve büyük oğlu ile birlikte, “Başkan Hüdaoğlu” sloganı ve alkışlar eşliğinde sahneye gelen Suphi Hüdaoğlu, “mikropsuz su, sağlıklı gıda ve temiz başkent” sözü verdi. Lefkoşa’nın “kötü yönetimler neticesinde komaya sokulduğunu” iddia eden Hüdaoğlu, şehrin Kıbrıslı Türklerinin alınyazısının değiştiği yer olduğunu anımsatarak “Bundan sonra da değişeceği yer olacaktır” dedi. Hangi partiden olursa olsun kimseye öteki gözüyle bakmayacaklarını, her görüşe saygı göstereceklerini belirten Hüdaoğlu, “Piramidin temeli ne kadar geniş ve sağlam olursa zirvesi de o kadar yüksek olur. Her görüşe saygılıyız, yeter ki mafya ile kol kola olmasın. Herkese eşit mesafede olacağız yeter ki karanlık işlere bulaşmasın” diye konuştu.

“ÇALIŞMAYANA TAVİZ YOK”
Mustafa Akıncı’nın kendisi ve ekibine destek vermesinin omuzlarındaki yükü ve sorumluluğu artırdığını söyleyen Hüdaoğlu, “Bu zor, ama imkânsız olmayan görevi başaracağımızın sözünü veriyoruz. Ne Akıncı’yı, ne de Kıbrıs Türk halkını mahcup etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“NERDEN BULDULAR”
Diğer partilerin seçim döneminde “olağanüstü” harcama yaptığını iddia eden Hüdaoğlu, seçim için harcanan paranın kaynağının açıklanmasını talep ederek halkın konuyla ilgili hesap sormasını istedi.

“LEFKOŞA’DAN BAŞLAYACAĞIZ”

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, düzeni değiştirmek için yola çıktıklarını söyleyerek buna Lefkoşa’dan başlayacaklarını belirtti. “Haksızlık, adaletsizlik, partizanlık yapıldığını” iddia eden Çakıcı, “30 bin işsiz varken, sırf kurultay delegesi oldukları için 400 kişinin devlette istihdam edildiğini” öne sürdü. TDP iktidarının geldiği her yerde “adalet ve eşitliğin yaşam bulacağını” iddia eden Çakıcı, bunun en yakın zamandaki örneğinin Hüdaoğlu’nun seçilmesiyle LTB’de görüleceğini söyledi.

“SESSİZ KALAMAZDIM”
LTB’nin ilk seçilmiş Başkanı Mustafa Akıncı, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin 14 yıl başkanlığını yapmış biri olarak şehrin bugün içinde düşürüldüğü durum karşısında sessiz kalamayacağını söyledi. Hüdaoğlu’nun vaat ettiklerine bakarak gönül rahatlığıyla yanında durduğunu belirten Akıncı; “Sayın Hüdaoğlu bize çeşmelerden akan suyun mikropsuz olmasını, güvenle yiyebileceğimiz gıdaları, zamanında ödenen çalışanlarla birlikte tertemiz bir başkenti vaat ediyor. Hüdaoğlu’nun vaat ettikleri az şey değildir, sağlıktır, çocuklarımızın sağlığıdır” diye konuştu.

“BENİM HİZMETLERİM ARANIR HALE GELDİ”
Başkan adayları belli olmadan önce LTB özelinde yapılan ankette isminin ilk sırada çıktığını söyleyen Akıncı, “Benim 20’inci yüzyılda verdiğim hizmetler, 21’inci yüzyılda aranmamalıydı, aratılmamalıydı. Ancak büyük bir güvenle şunu söylüyorum. 21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde benden çok daha fazlasını, benden çok daha iyisini bu halka bu başkente verebilecek birisi vardır, o da Suphi Hüdaoğlu’dur” dedi.

“HESAPLAŞMA GÜNÜ”

TDP milletvekili Hüseyin Angolemli mitingde yaptığı konuşmada, 7 Nisan’ın bir hesaplaşma günü olacağını söyledi. “Eğer LTB’yi batırmışlarsa, paraların nerelere harcandığının hesabını veremiyorlarsa ve hizmette geri kalmışlarsa, belediye başkanı hesabını mahkemelere verir, ancak partiden hesabı halk sorar” diye konuşan Angolemli, “LTB’yi bu hale getiren partiler hangi yüzle tekrar halkın karşısına çıkıyor” diye sordu.

 

Kaynak: Star

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.