1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. LTB İLE BES 112 İŞÇİNİN KADROLANMASI KONUSUNDA UZLAŞTI
LTB İLE BES 112 İŞÇİNİN KADROLANMASI KONUSUNDA UZLAŞTI

LTB İLE BES 112 İŞÇİNİN KADROLANMASI KONUSUNDA UZLAŞTI

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Belediye Emekçileri Sendikası (BES) geçici statüde çalışan 112 işçinin kadrolanması, 134 kişinin kademe ilerlemesinin yapılması konularında uzlaşıya vardı.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Belediye Emekçileri Sendikası (BES) geçici statüde çalışan 112 işçinin kadrolanması, 134 kişinin kademe ilerlemesinin yapılması konularında uzlaşıya vardı.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, varılan uzlaşma LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu, LTB Asbaşkanı Mustafa Hançerli ve BES Başkanı Savaş Bozat tarafından LTB Toplantı Salonu’nda düzenlenen ortak basın toplantısı ile açıklandı.

FELLAHOĞLU: “ÇALIŞANLAR ADINA ÖNEMLİ BİR ADIM ATTIK. ARTIK LTB’DE HUZUR İSTİYORUZ”

LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu Toplu İş Sözleşmesi ile ilgili önemli bir aşama kaydedildiğini vurguladı. Bu aşamanın tüm kesimler tarafından iyi değerlendirilmesini isteyen Fellahoğlu bu aşamadan sonra LTB Yönetimi, Lefkoşa halkı ve LTB çalışanlarının huzura kavuşması ve birlikte mücadele etme anlayışı içinde olması gerektiğini belirtti.

Çalışanlar adına önemli bir adım atıldığını söyleyen Fellahoğlu, çalışanlar arasında birlik, beraberlik, sevgi ve saygı temelinde büyük bir motivasyonla daha güzel günlere gidileceğini kaydetti. Fellahoğlu, gelinen aşamayla LTB’nin iki kanayan yarası olan, geçici statüdeki 112 işçinin kadrolanması ve  2012 yılında kadrolanan ancak kademe ilerlemesi yapılmayan çalışanların mağduriyetlerinin ortadan kalkacağının altını çizdi. Varılan uzlaşının Ocak 2013-Aralık 2014 tarihlerini kapsayacağını, LTB’deki eşitsizlikleri ortadan kaldırmak için LTB Meclisi ve BES ile yoğun bir şekilde çalıştıklarını sözlerine ekleyen Fellahoğlu katkı koyan herkese teşekkür etti.

BOZAT: “TÜM ÇALIŞANLAR TİS’Lİ OLDU”

BES Başkanı Savaş Bozat ise LTB’nin sorunlarının dünkü bugünkü sorunlar olmadığını belirterek sorunun temelinin geçmiş dönemlere dayandığını belirterek, hala LTB’yi bu noktaya getirenlerden hesap sorulmadığını vurguladı. Son dönemde gelinen bu aşamada LTB’de emeğe karşı bir saygı gösterildiğini söyleyen Bozat bu aşama ile tüm çalışanların toplu iş sözleşmesine dahil edildiğini belirtti.

Bu gelişmelerin iş disiplinini etkileyeceğine değinen Bozat bundan sonraki süreçte elbirliği ile belediyeyi daha iyi günlere taşımak için çalışacaklarını kaydetti. Bozat eski kötü günleri bir daha yaşamak istemediklerini ve gelinen bu aşamada hiç ummadıkları noktalarda uzlaşmanın da mutluluk verici olduğunun altını çizdi.

HANÇERLİ: “SORUNLAR ÇALIŞAN ADINA ÇÖZÜLDÜ. BUNDAN SONRA YENİ BİR DÖNEME GİRİLİYOR”

LTB As Başkanı Mustafa Hançerli de LTB’de büyük günlerden birinin yaşandığını ve LTB’nin bugünden itibaren yeni bir döneme girdiğini kaydetti. Hançerli, bu aşamanın çalışan ve işverenin kenetlendiğinin ve birlikte hareket ettiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Hançerli, bu aşamadan sonra geriye dönüp bakmanın veya geriye dönüp geçmiş konuşmanın değil ileriye bakıp ileride neler yapılabileceğinin konuşulması gerektiğini vurguladı. Hançerli ayrıca gelinen bu aşamada BES ve LTB başkanlarının çok büyük emekleri olduğunu söyleyerek teşekkür etti.

TAK

 

Etiketler : , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.