1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. MAMALI: “ERCAN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLİP TEKRAR DEVLETE KAZANDIRILMALI”
MAMALI: “ERCAN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLİP TEKRAR DEVLETE KAZANDIRILMALI”

MAMALI: “ERCAN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLİP TEKRAR DEVLETE KAZANDIRILMALI”

Hukukun Üstünlüğü Hareketi Başkanı Avukat Barış Mamalı, kamu vicdanında büyük rahatsızlık yarattığını belirttiği Ercan Havaalanı’nın işletme haklarının devrine ilişkin sözleşmenin feshedilerek Ercan’ın tekrar devlete kazandırılmasını istedi.

A+A-

Mamalı, ihale sözleşmesinin feshinin devleti ağır tazminat altına sokmayacağı görüşünü de belirtti.

Hukukun Üstünlüğü Hareketi Başkanı Avukat Barış Mamalı yazılı açıklamasında, özelleştirmenin gündemi meşgul etmeyi sürdürdüğünü; özelleştirmeyi bir kurtuluş ve ekonomik düze çıkma aracı olarak gören iktidar ve iktidar gibi düşünen siyasi yapılar bulunduğunu savundu.

Mamalı, “Her şey daha güzel olacak, hizmetler daha iyi verilecek ve halk bundan kazançlı çıkacak” denerek yapılan özelleştirmelerin gerçekte özelleşen yerin sahibi dışında kimseye fayda sağlamadığı ve sağlamayacağının da yavaş yavaş kendini deşifre etmeye başladığını kaydetti.

“Kamu vicdanında büyük rahatsızlık yaratan Ercan Havaalanı’nın işletme haklarının devrine ilişkin sözleşmenin, ağır tazminat ödeneceği endişesi ile feshedilmekten kaçınıldığını kaydeden Mamalı, şartnamede ve devir sözleşmesinde fesih koşullarının açıkça belirtildiğini, fesih halinde devletin yüklü ek tazminat ödeyeceği yönünde hiçbir şart ve düzenleme bulunmadığını bildirdi.

Mamalı, işbaşında bulunan mevcut hükümetin ve ilgili bakanlığın konuyu toplumsal yarar ve endişe tahtında etüt ederek söz konusu sözleşmeyi feshedip tekrar devlete kazandırması gerektiğine inandıklarını belirtti.

 

TAK

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.