1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. MECLİSE GİRECEK İSİMLER BELLİ OLDU
MECLİSE GİRECEK İSİMLER BELLİ OLDU

MECLİSE GİRECEK İSİMLER BELLİ OLDU

Meclise girecek isimler belli oldu

A+A-

OY SAYIMI SONUCUNDA PARTİ MECLİSİNE GİRMEYE HAK KAZANAN 70 İSİM BELİRLENDİ

Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) 20. Olağan Kurultayı’nda Parti Meclisi üyeliğini kazanan 70 kişinin isimleri açıklandı.

Kurultayın genel başkanlık için dün yapılan 2. turunda Hüseyin Özgürgün ve Ersin Tatar yarışmış ve Özgürgün yeniden genel başkan seçilmişti.

Özgürgün, 6 bin 256 geçerli oyun 3 bin 540’ını alarak UBP Genel Başkanı olurken, ikinci turda Özgürgün’e karşı yarışan Ersin Tatar, 2 bin 716 oy elde etmişti. Kurultayda kullanılan 60 oy ise geçersiz sayılmıştı.

UBP üyeleri, 170 adayın yarıştığı Parti Meclisi için ise kurultayın ilk turunun yapıldığı geçen hafta sonu oy kullanmış, ancak oyların sayımı Kurultay Divanı’nın kararıyla genel başkanlık seçimiyle birlikte yapılmak üzere ertelenmişti.

UBP 20. Olağan Kurultayı’nda dün gece genel başkanın açıklanmasının ardından başlanan parti meclisi seçimi sonuçlarının belirlenmesi için oy sayımı bugün saat 13.30 sıralarına kadar sürdü.

Sonuçları açıklayan Divan Başkanı İlker Edip, UBP 20. Olağan kurultayının parti meclisi sayımıyla başarıyla tamamlandığını söyledi ve kurultayı kapattı.

Divan tarafından açıklanan sonuçlara göre, ilçeler bazında parti meclisine girmeye hak kazananlar şöyle:

LEFKOŞA PM ÜYELERİ
1.Ahmet Savaşan
2.Cemal Metin Bulutoğluları
3.Aydın Soyer
4.Kemal Oktar
5.Halil Esandağlı
6.Erdoğan Mani
7.Barış Tilki
8.Hakan Fellahoğlu
9.Alişan Şan
10.Aydın Amca
11.Fikret Çavuşoğlu
12.Mustafa Akbilen
13.Mehmet Yalçın Özçelik
14.Akay Yılmaz
15.Ahmet İzzi Türkel
16.Ata Satur

LEFKOŞA KADIN
1. Mümine Kuset
2. Ömra Can
3. Selin Candemir

LEFKOŞA GENÇ
1. Togan Çağlar
2. Selen Osmanlı
3. Önsay Aktolga

GAZİMAĞUSA PM ÜYELERİ
1. Oguzhan Hasipoğlu
2. Hasan Basri Beycanlı
3. İlker Tekbıyık
4. Ersun Kutup
5. Hasan Adahan
6. Gursel Uzun
7. Olsan Oran
8. Derviş Ekşici
9. Dilaver Bilgen
10. Cem Dana
11. Gurcan Erdogan
12. Özgür Dedeoğlu
13. Haldun Dolu

GAZİMAĞUSA KADIN
1. Eylem Dolmacı
2. Canan Zeki
3. Feriha Yiğittürk Nurluöz

GAZİMAĞUSA GENÇ
1. Mehmet Topcu
2. Murat Uzun
3. Halil Erdoğuş

GİRNE PM ÜYELERİ
1. Hasan Uzun
2. Atilla Mahmutoğlu
3. Ömer Paşaoğluları
4. Halit Soyturk
5. Ali V. Koralp
6. Selim Gökbörü
7. Hüseyin Kayım
8. Gültekin Boğaçhan
9. Bülent Kaya
10. Murat Karalar

GİRNE KADIN
1. Zalihe Damdelen
2. Neşe Keskin

GİRNE GENÇ
1. Hasan Eratal
2. Emre Üstel

GÜZELYURT PM ÜYELERİ
1. Mehmet Celebioğlu
2. Kudret Şeker
3. Ali Kandulu
4. Yüksel Sergil
5. Ali Fikri Özler
6. Mehmet Zafer

GÜZELYURT KADIN
1. Özge Soğukpınar

GÜZELYURT GENÇ
1. Behic Derya

İSKELE PM ÜYELERİ
1. Halil İbrahim Orun
2. Hüseyin Hüdaoğluları
3. Cahit Falyalı
4. Ali Nafiz
5. Hasan Ki

İSKELE KADIN
1. Yasemi Öztürk

İSKELE GENÇ
1. Emine Uzun

Bu haber toplam 1733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.