1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. MECLİS’TE MARATON BAŞLIYOR
MECLİS’TE MARATON BAŞLIYOR

MECLİS’TE MARATON BAŞLIYOR

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 9 gün sürecek

A+A-

GÖRÜŞMELER 20 ARALIK’A KADAR HAFTA SONLARI HARİÇ ARALIKSIZ HER GÜN DEVAM EDECEK

KOMİTE 2014 BÜTÇESİNİ 1 MİLYON 279 BİN TL ARTIŞLA, 3 MİLYAR 776 MİLYON 224 BİN TL OLARAK KABUL ETMİŞTİ

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 9 gün sürecek 2014 bütçesi görüşmelerine yarın başlıyor.

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nin 1 milyon 279 bin TL artışla, 3 milyar 776 milyon 224 bin TL olarak kabul ettiği 2014 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı yarın saat 10.00’da Genel Kurul’da görüşülmeye başlanacak.

Görüşmeler 20 Aralık Cuma gününe kadar hafta sonları hariç aralıksız her gün devam edecek.

Genel Kurul’da yarın ilk olarak Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı Birikim Özgür tasarıyla ilgili raporu okuyacak. Tasarının bütünü üzerindeki görüşmeler Maliye Bakanı Zeren Mungan’ın sunuş konuşması ile başlayacak.

2014 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nın bütünü üzerindeki görüşmelerin tamamlanmasının ardından ise madde madde görüşülmesine geçilecek.

PROGRAM

Meclis Genel Kurulu’nun bütçe görüşme programı şöyle:

“11 Aralık Çarşamba günü Cumhurbaşkanlığı, Cumhuriyet Meclisi ve Sayıştay Başkanlığı; 12 Aralık Perşembe günü Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı ve Hukuk Dairesi; 13 Aralık Cuma günü Gıda, Tarım ve Enerji Bakanlığı, Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ve Yüksek Yönetim Denetçisi (Ombudsman); 16 Aralık Pazartesi günü Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanlığı ve Mahkemeler; 17 Aralık Salı günü Dışişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı; 18 Aralık Çarşamba günü Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı; 19 Aralık Perşembe günü İçişleri Bakanlığı ve Polis Genel Müdürlüğü bütçeleri.”

Bütçe görüşmelerinin son günü olan 20 Aralık Cuma günü Maliye Bakanlığı ve Gelirler Bütçesi’nin görüşülmesinin ardından tasarının madde madde görüşülmesi tamamlanacak ve bütünü oylanacak.

Tak

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.