1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “MESARYA YÜRÜYÜŞÜ”NE DESTEK
“MESARYA YÜRÜYÜŞÜ”NE DESTEK

“MESARYA YÜRÜYÜŞÜ”NE DESTEK

İnönü köyünde yaşamakta olan Murat Pehlivaoğluları, sosyal sorumluluk bilinciyle, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu yararına

A+A-

 

“MESARYA YÜRÜYÜŞÜ”NE BÖLGEDEKİ ÖRGÜTLER DE DESTEK VERDİ

İnönü köyünde yaşamakta olan Murat Pehlivaoğluları, sosyal sorumluluk bilinciyle, Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu yararına “ Mesarya Yürüyüşü” düzenledi.

Yürüyüşe katılanlar, kişi başına ödedikleri 10 TL ile kuruma, dolayısıyla esirgemeye muhtaç çocuklara katkı yaptılar. 6 Kilometrelik parkurda yürüyenler ayrıca sağlıklı yaşam için gereken hareketliliği yaşarken, baharın sunduğu güzelliklerden de yararlandılar.

Başak atmış ekin tarlalarının arasında çıkan gelincikler, arpa çiçekleri, doğanın sunduğu nimetler, sosyal sorumluluk görevini yerine getirmeye çalışanlar için görsel şölen sundu.

Murat Pehlivanoğluları’nın girişimi ve katkılarıyla düzenlenen Mesarya yürüyüşüne, Mesarya Kadınlar İnisiyatifi, İnönü Gençlik Örgütü, Ayşe Coşar başkanlığındaki Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Yönetim Kurulu üyeleri ve yurttaşlar katıldı.

Yürüyüş sonunda parkuru başarıyla tamamlayan ve ilk 3 dereceyi alan kadın ve erkeklere madalyaları verildi.

COŞAR: “YÜRÜYÜŞ ÖRNEK OLUŞTURACAK”

Yürüyüş sonunda Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu Başkanı Ayşe Coşar,  Murat Pehlivanoğluları’na teşekkür belgesi verirken yaptığı konuşmada, “Bugün burada sosyal sorumluluk bilincinizle organize etmiş olduğunuz bu ‘Mesarya Yürüyüşü’ ekinliği, gelecekteki gönüllülere örnek oluşturacaktır” dedi.

Coşar, Kıbrıs’ın en eski ve köklü hayır kurumlarından biri olan Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’nun geçmişiyle övünülecek bir kurum olduğunu, 0-18 yaş arasındaki çocuklara olanak sağlayarak, onları geleceğe iyi birer yurttaş ve mutlu bireyler olarak taşımak amacıyla faaliyet gösterdiğini anımsattı.

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’nun tüm etkinliklerinin, büyük bir özveriyle gönüllülük temelinde çalışan kişilerle hayata geçirildiğini kaydeden Ayşe Coşar, “Üye aidatları ile bağışlardan başka bir akarımız yoktur. Temelimiz, gönüllülük ilkesi ve gönüllülerimizdir” dedi.

Coşar, düzenlenen “Mesarya Yürüyüşü”nün gelecekteki gönüllülere örnek olacağını vurguladı.

GENEL KURUL

Bu arada Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu’nun olağan genel kurul toplantısı kurum merkezinde Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak. Genel Kurul toplantısında, iki yıllık süreyi kapsayan faaliyet raporu ve mali rapor görüşülerek, üyelerin onayına sunulacak ve yetkili organların seçimi yapılacak.

Kurum Başkanı Ayşe Coşar, tüm üyeleri ve üye olmak isteyenleri toplantıya katılmaya çağırdı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.