1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "MİLLİ HAVAYOLU HEDEFİMİZDİR"
"MİLLİ HAVAYOLU HEDEFİMİZDİR"

"MİLLİ HAVAYOLU HEDEFİMİZDİR"

BAYINDIRLIK VE ULAŞTIRMA BAKANI KAŞİF GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ...

A+A-

KAŞİF “MİLLİ HAVAYOLUNUN OLMASI HEM BİLET FİYATLARININ DENGELENMESİ HEM DE BAYRAĞIMIZIN GÖKLERDE DALGALANMASI BAKIMINDAN BÜYÜK BİR OLAYDIR. BU BİZİM HEDEFİMİZDİR.”

“HÜKÜMET OLARAK HEDEFİMİZ; HALKIMIZA EN İYİ HİZMETİ EN İYİ ŞEKİLDE ÖDEYEBİLECEĞİ FİYATLARLA VERİLMESİ, RAHAT BİR ORTAMDA SEYAHATLERİNİ YÜRÜTEBİLMESİDİR”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif  “Milli havayolunun olması hem bilet fiyatlarının dengelenmesi hem de bayrağımızın göklerde dalgalanması bakımından büyük bir olaydır. Bu bizim hedefimizdir. Bu yönde çalışmalarımız vardı " dedi

Bakan Kaşif katıldığı bir televizyon programında gündemi değerlendirdi. Kaşif, Ercan Havalimanı ihalesi ve Kıbrıs Türk Hava Yollarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kâşif, Ercan havalimanıyla ilgili yapılan sözleşmenin hukuken incelenmesi gerektiğini dile getirdi.

“MİLLİ HAVAYOLU ŞART”

Ülkede milli bir havayolu kurulmasının şart olduğunu belirten Kaşif, yabancı ortaklı bir şirket kurulup hayata geçirilebileceğini söyledi, bu yönde ön çalışmaların yapıldığını açıkladı.

Ercan Havalimanı’yla ilgili yapılan sözleşmenin hukuken incelenmesi gerektiğini belirten Kaşif, “gidişatında aykırılık varsa o zaman devreye hukuk girer yargının vereceği karara göre de gereken yapılır” dedi.

Bakan Kaşif, bir yeniliğin şart olduğunu ancak yenilik yapılırken; hukuka uygun olması, çalışanın rahatsız olmaması ve halka seri hizmet verilmesi gerektiğini söyledi.

Kaşif, “Bizim hükümet olarak hedefimiz; halkımıza en iyi hizmeti en iyi şekilde ödeyebileceği fiyatlarla verilmesi,  Rahat bir ortamda seyahatlerini yürütebilmesidir” dedi.

Kaşif, “Milli havayolunun olması hem bilet fiyatlarının dengelenmesi hem de bayrağımızın göklerde dalgalanması bakımından büyük bir olaydır. Bu bizim hedefimizdir. Bu yönde çalışmalarımız vardır.” dedi.

Yabancı ortaklı bir şirket kurulup hayata geçirilebileceğini ve konuyla ilgili ön çalışmaların yapıldığını söyleyen Kaşif, “Çalışmalar sonlandırılmadan ‘yapıldı’ veya ‘yapılıyor’ demek yanlış olur bu bir hedeftir” ifadelerini kullandı.

TAK

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.