1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. MÜNHAL KADROLARIN SINAV TARİHLERİ BELİRLENDİ
MÜNHAL KADROLARIN SINAV TARİHLERİ BELİRLENDİ

MÜNHAL KADROLARIN SINAV TARİHLERİ BELİRLENDİ

Terfi sınavları...

A+A-

Kamu Hizmeti Komisyonu (KHK) tarafından münhal ilan edilen kadroların sınav tarihleri açıklandı.

KHK’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, seçim yasaklarının sona ermesiyle münhal yükselme yeri (terfi) kadrolarının sözlü yarışma sınavları (mülakat) yapılmaya başlandı.

Açıklamaya göre, münhal yükselme yeri (terfi) sınavlarının yanında, münhal ilk atama kadrolarının öncelikli olarak doldurulabilmesi için yazılı yarışma sınavlarının da tarihleri belirlenmeye başlandı.

Bu bağlamda daha önce sınav tarihi duyurulan Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi kadrosundaki münhal 3 adet IV. Derece Radyografer (ilk atanma yeri) mevkii ile ilgili olarak yazılı yarışma sınavı 2 Mayıs Cumartesi; İlköğretim Dairesi kadrosunda münhal bulunan 3 adet I. Derece Eğitim –Öğretim Uzmanı (ilk atanma ve yükselme yeri) mevkii ile ilgili olarak yazılı yarışma sınavı 15 Mayıs Cuma; Bütçe Dairesi kadrosunda münhal bulunan 7 adet III. Derece II. Sınıf Bütçe Memuru (ilk atanma ve yükselme yeri) mevkii ile ilgili olarak yazılı yarışma sınavı 16 Mayıs Cumartesi ve Mahkemeler kadrosunda münhal bulunan 2 adet III. Derece Maliye, İstatistik ve Ayniyat Memuru (ilk atanma ve yükselme yeri) mevkii ile ilgili olarak yazılı yarışma sınavı ise 23 Mayıs Cumartesi günü yapılacak.

Sınav yeri ve saatleri, sınav tarihinden en az 3 gün önce adaylara kısa mesaj ve KHK web sitesi aracılığıyla duyurulacak.

Açıklamaya göre ayrıca, Kamu Hizmeti Komisyonu’nca daha önce münhal ilan edilen tüm dışa açık (ilk atanma yeri) kadrolar ile ilgili yazılı yarışma sınavlarının en geç Temmuz ayı sonuna kadar yapılıp tamamlanması hedefleniyor.

Sınavlar yapıldık sonra diğer münhallerin sınav tarihleri adaylara sınav gününden en geç 15 gün önce web sitesinden duyurulacak. Bu nedenle münhal kadrolara başvuru yapan kişilerin khk.kamunet.net adresli web sitemizi düzenli olarak takip etmeleri gerekiyor.

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.