1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "MÜZAKERELERİN KURBAN EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"
"MÜZAKERELERİN KURBAN EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

"MÜZAKERELERİN KURBAN EDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ"

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan açıklamalarda bulundu;

A+A-

 

BKP: "Müzakerelerin kurban edilmesi kabul edilemez"

Birleşik Kıbrıs Partisi Genel Başkanı İzzet İzcan, AKP hükümeti ve Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun izledikleri gerginlik politikası ile önümüzdeki aylarda gerçekleşecek seçimlerde avantaj elde etmeyi planladıklarını belirterek, “Müzakerelerin yeniden başlaması, Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Haziran ayında Türkiye’de yapılacak genel seçimler nedeniyle kurban edildi” dedi.

Kıbrıs Türk Toplumunun dışlanması kabul edilemez.

Türkiye ve Kıbrıs Rum tarafı arasında BM aracılığı ile günlerdir pazarlıkların yürütüldüğünü, Kıbrıs Türk toplumunun ne yazık bu pazarlıkların dışında tutulduğunu kaydeden İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunun dışlanarak, Kıbrıs Rum tarafı ile kapalı kapılar ardında pazarlık masasına oturmanın kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Yürütülen gizli pazarlıklar çerçevesinde bir sonuca varıldığını ancak Türkiye’nin son anda manevra yaparak uzlaşıdan vazgeçtiğini kaydeden İzcan, “Sn Anastasiadis, yaptığı 5 Ocak tarihli açıklamada, üzerinde anlaşılmayan konuların tümünü, müzakerelerin son aşamasında haritalarla birlikte tartışmaya hazır olduğunu açıklamıştı. Bu doğal gaz meselesinin de müzakerelerin son aşamasında ele alanacağı anlamına gelmektedir. Bu adıma olumlu bir adımla karşılık vermek yerine tam tersi yapılarak, Navtex’in süresi uzatılmış ve Barbaros gemisi yeniden bölgeye gönderilmiştir” dedi.

Hem Kıbrıslıları hem de dünyayı kandırmaya çalışmayınız.

Meselenin özünün Kıbrıs sorununun çözümü olduğunu herkesin iyice anlaması gerektiğini vurgulayan BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, “Eğer niyetiniz çözüm değilse bu tür manevralarla hem Kıbrıslıları hem de dünyayı kandırmaya çalışmayınız, kimsenin de kanmaya niyeti yok”dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve CTP-BG/DP-UG hükümetinin yaşananları seyrettiğini ve toplumu yaptıkları gerçeklerle bağdaşmayan açıklamalar ile aldattılarını kaydeden İzzet İzcan, Kıbrıs Türk toplumunun varlık ve istencinin hiçe sayıldığını vurguladı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.